Bize Ulaş!

Sinema&Dizi

Kesinlikle İzlemeniz Gereken 3 Anime

Paylaşılma Tarihi :

,

İçerik: Kesinlikle İzlemeniz Gereken 3 Anime

Kesinlikle İzlemeniz Gereken 3 Anime

Bu yazımda sizlere izlerken çok keyif aldığım, anime izlemeye yeni başlayacaklar için oldukça başarılı üç adet anime incelemesi yapacağım. Keyifli okumalar dilerim.

 

1. DEMON SLAYER (İBLİS AVCISI) IMDb:8.7

2019 yılında yayın hayatına başlayan Demon Slayer sizi daha ilk dakikalarında mest etmeyi başaracak kadar kaliteli bir görüntü kalitesine sahip. Japonya’nın Taişo dönemi içinde gerçekleşen olayda Kamado Tanjiro adlı genç, babasının ölümünün ardından ailesine bakmak için kömür satmaktaydı. Yine kömür satmak için ormandaki evinden şehre inen Tanjiro’yu gece karanlığı bastırdığı için komşulardan birisi evine misafir eder. Çünkü geceleri iblisler ortaya çıkıp insanları yemekteydi.

Loading...

Sabahın ilk ışıklarıyla Tanjiro evinin yolunu tutar. Ancak karşılaştığı manzara hayatını tamamen değiştirdi. O evde yokken iblisler ailesini katetmişti. Annesi, kardeşleri… Kimse sağ değildi. O anda küçük kardeşinin üstüne kendini siper eden kız kardeşi Nezuko’nun nefes aldığını görür. Kardeşini sırtına alıp, bir yardım bulabilmek umuduyla ormanın derinliklerine dalar. Ancak iblis darbelerinden kurtulan Nezuko bir iblise dönüşmüştü. Tanjiro, kardeşini durdurabilmek için elinden geleni yapar. Bu sırada ortaya çıkan yabancı Nezuko’yu öldürmeye çalışır ancak Tanjiro, kız kardeşini korumak için bu yabancıyla savaşır. Tam o sırada Nezuko, kendini Tanjiro’ya siper eder. İblise dönüşen Nezuko erkek kardeşini hatırlıyor muydu?

Kesinlikle İzlemeniz Gereken 3 Anime

Kesinlikle İzlemeniz Gereken 3 Anime

Loading...

Bu yabancı, Tanjiro ve Nezuko’yu Urokodaki adında bir ustaya emanet eder. Tanjiro, kız kardeşini yeniden eski haline döndürebilmek için iblis avcısı olup Nezuko’yu bu hale getiren iblisi öldürmeyi amaçlamaktadır. Nezuko, bu sırada uzun bir uykuya dalar. İblisler insan yiyerek enerji toplarlar ancak Nezuko hala iblis bedenine direnmekte ve enerji toplamak için insan yemek yerine uyumayı tercih eder. Bu sırada Tanjiro, Urokodaki ustanın acımasız antrenmanları ile daha güçlü olabilmek adına günden güne daha da güçlenir.

Tanjiro, nihayet sınavları atlatıp gerçek bir iblis avcısı olmuştur. Tanjiro nereye giderse Nezuko’da onunla birlikteydi. Tanjiro, yolculuk esnasında Zenitsu ve Inosuke adlı iblis avcıları ile tanışırlar. Bambaşka hayatlar ancak ortak bir hedefe sahip olan bu yoldaşların maceralarını izlemeye hazır mısınız? Demon Slayer, konusunun işlenişiyle kalbinize dokunacak. Kamado Tanjiro no Uta adlı şarkıyı da dinlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Loading...

 

2. BUNGO STRAY DOGS (EDEBİYATIN SOKAK KÖPEKLERİ) IMDb:7.6

Bungo Stray Dogs’un karakterleri Kafka Asagiri tarafından yaratıldı ve Sango Harukawa tarafından tasarlandı. Asagiri, hikayenin yapımında olay örgüsünün kısıtlamaları karakterlerin fazla düzleşmesine neden olabileceğinden önce karakter tasarımlarının olay örgüsünden ziyade geliştirildiğini kaydetti. Manga, Asagiri’nin birçok ünlü geç yazarı bir araya getirme ve onları doğaüstü güçlere sahip genç yetişkinler ve gençler olarak çekme fikrinden ve daha fazla insanın diziyle edebiyata ilgi duyacağını umarak ortaya çıktı. Atsushi Nakajima, yetimhaneden kovulmuş kimsesiz bir çocuktu.

Bir gün nehir kenarında otururken nehirde süzülen adamı kurtararak hayatının değişeceğini bilmiyordu. Kurtardığı bu adam Silahlı Dedektiflik Bürosu’ndan Osamu Dazai’ydi. Bir kaplandan kaçan Atsushi’ye  Dazai yardım edecektir. Ancak tahminlerinde yanılmayan Dazai, kaplanın Atsushi olduğunu ortaya çıkarır. Ve Atsushi’ye Silahlı Dedektiflik Bürosu’na katılmasını söyler. Onun yeteneği ismini aldığı yazarın aynı adlı eseri Ay Işığının Altında Canavar’dır.

Loading...
Kesinlikle İzlemeniz Gereken 3 Anime

Kesinlikle İzlemeniz Gereken 3 Anime

Osamu Dazai’nin yeteneği İnsanlığımı Yitirirken, dokunduğu kişinin yeteneğini etkisiz hale getirir. Dazai’nin buradaki ortağı Doppo Kunikida ise Doppo Şairi yeteneğiyle kağıda yazdığı çeşitli silahlarla saldırı yapar. Dazai, eskiden Liman Mafyası’nda bulunan bir çete üyesiyken bir dostu sayesinde iyi olmayı seçer. Dazai. Çeteden ayrılınca Çifte Siyah olarak anıldıkları ortağı Chuya Nakahara ondan nefret eder. Gerçi çetede iken de nefret ettiğini söyleyebiliriz.

Loading...

Chuya, dokunduğu şeyin yerçekimini manipüle edebilir. Kullanmaktan kaçındığı asıl yeteneği ise Kusurlu Hüzün’dür. Bu yeteneği kullandığı zaman eğer etrafta Dazai yoksa Chuya bir daha eski haline dönemez çünkü benliğini kaybeder. Ryunosuke Akutagawa adlı Liman Mafyası üyesi ise Rashomon yeteneğini paltosunda taşır ve birçok forma giren bir canavara sahiptir. Karakterlerin hepsi yazarların adlarını almasının yanı sıra yeteneklerini yazarların önemli eserlerinden almaktadırlar. Japon Edebiyatı’nın önemli isimlerinin baş düşmanı ise Fyodor Dostoyevski’dir. Bu sırlarla dolu adamın yeteneği Suç ve Ceza’dır ancak tam olarak nasıl işlendiği belli belirsizdir.

Dokunduğu kişiyi öldürebilen Fyodor, hem Silahlı Dedektiflik Bürosu hem de Liman Mafyası’na çeşitli zorluklar yaşatacaktır. Ayrıca animede geçen diper yazar isimlerine bakarsak çok güzel göndermelerin olduğunu söyleyebiliriz. Çok bahisleri geçmesede Agatha Christie, Nikolai Gogol, Iskender Puşkin, Ivan Gonçarov, Edgar Allan Poe ve John Steinback gibi isimlerini önemli yazarlardan almış karakterler de vardır.
Bungo Stray Dogs, çokça kişi tarafından bilinmeyen ama son yıllarda çıkan en iyi animeler arasında olduğu su götürmez bir gerçektir. Açılış ve kapanış şarkıları da oldukça kalitelidir. İşte sizin için birkaç şarkı bırakıyorum:

Loading...
Screen Mode- Reason Living
PelleK- Trash Candy
Luck Life- Namae O Yobu Yo

 

3. DORORO IMDb:8.4

1967 yılında Osamu Tezuka adlı mangaka tarafından yaratılan bu manganın iki versiyonu vardır. Ancak aradaki yılların el verdiği şartlara dayanarak 2019 yapımı Dororo’nun daha iyi olduğu aşikardır. Olay, Sengoku Dönemi’nde geçmektedir. Dororo, anne ve babasını kaybeden ve hayatta kalmak için hırsızlık yapmaktadır.

Bir gün Dororo’nun yolu Hyakkimaru adlı garip bir samurayla kesişir. Hyakkimaru’nun bir iblisi korkusuzca öldürdüğünü gören Dororo, bu garip adamın peşine takılır ve onu abisi gibi görür. Hyakkimaru’nun kaderi, doğacağı gün samuray efendisi babası Kagemitsu Daigo tarafından belirlenir. Tapınakta iblislerle anlaşma yapan Daigo, şehrinin refahı ve her daim güçlü kalmak adına oğlunun hayatını 12 iblise feda eder.

Loading...

 

Hyakkimaru, organları elinden alınan ancak yaşama sımsıkı tutunan bir baştan ibarettir. Onu doğurtan ebe Hyakkimaru’yu bir kayığa koyar ve onu kaderiyle yalnız bırakır. Kayığı fark eden ve bir doktor olan adam kayıktaki o garip şeyi fark eder. Onun için takma uzuvlar yapar ve Hyakkimaru’yu oğlu gibi büyütür. Gözleri görmüyor, kulakları işitmiyor, konuşamıyordu ancak o gerçek bir savaşçıydı. Dororo ile yolculuğa çıkan Hyakkimaru, öldürdüğü bir iblis sayesinde kulaklarını geri kazanır. Etraftaki tüm sesleri duymak onu çok korkutmuştu ve onu sadece bir ses rahatlatabiliyordu…

Yolda karşılarına çıkan bir keşişin dediklerine göre Hyakkimaru, karşısına çıkan iblisleri öldürerek, ondan zorla alından şeyleri geri kazanabilirdi. Hyakkimaru, ondan çalınan şeyleri geri alabilecek miydi? 24 bölümlük bu destansı anime, garip konusu ve işlenişi ile herkes tarafından izlenmeli. İşte
sizin için bir şarkı:

Loading...
Queen Bee- Party is Over

 

Görsel Kaynakları:

1. görsel için tıklayınız.

2. görsel için tıklayınız.

Loading...

Öne çıkan görsel için tıklayınız.

 

Yazarımızın diğer yazılarına ulaşmak için tıklayınız.

Loading...

Diğer Sinema & Dizi yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bizi Twitter’dan takip etmek için tıklayınız.

Loading...

Bu içerik 5503 kez okunmuştur

Loading...
Yorum İçin Tıkla

Bir Cevap Yazın

Ekibimize Katıl!

yazar

Reklam Alanı

Son Yazılar

Kim Kırlarda Kelebek Olmayı Yeğlemez Ki? Kim Kırlarda Kelebek Olmayı Yeğlemez Ki?
Blog6 gün Önce

Kim Kırlarda Kelebek Olmayı Yeğlemez Ki?

Kim Kırlarda Kelebek Olmayı Yeğlemez Ki?   ”Sen boş ver onları uç gönlünce  Onların hiç kanatları olmadı ki  Sen boş...

Bilinç ve Toplumsal Bilinç Üzerine Bilinç ve Toplumsal Bilinç Üzerine
Sosyoloji7 gün Önce

Bilinç ve Toplumsal Bilinç Üzerine

Bilinç ve Toplumsal Bilinç Üzerine Bilinç kavramının TDK tanımı: “İnsanın kendisini ve çevresini tanıma yeteneği, şuur.” dur. Psikolojide ele alınışı:...

İran Kahramanı Rüstem İran Kahramanı Rüstem
Mitoloji1 hafta Önce

İran Kahramanı Rüstem Kimdir?

İran Kahramanı Rüstem   İran Halk Kahramanı ZALOĞLU RÜSTEM İran mitolojisinde, halk destanlarında yer alan efsanevi kahraman. Pehlevi edebiyatında Rostohm...

Nazım Ve Piraye | Şiir Ve Aşk Nazım Ve Piraye | Şiir Ve Aşk
Edebiyat1 hafta Önce

Nazım Ve Piraye | Şiir Ve Aşk

Nazım Ve Piraye | Şiir Ve Aşk Nazım Hikmet’i bilmeyen yoktur, mutlaka bir şiirini okumuşsunuzdur. Şiirleri ile ünlü olmasının yanı...

Birleşik Devletler Birleşik Devletler
Deneme1 hafta Önce

Birleşik Devletler

Birleşik Devletler   BİRLEŞİK DEMOKRATLARIN KALITSAL İCADI: Çoğunluğun var(mı)dır bir bildiği? Loading... Amerika Birleşik Devletleri 20.yy’ın ikinci yarısında, kendini ispat...

Kendimden Hallice Röportajı| 14 Soruda Kendimden Hallice Kendimden Hallice Röportajı| 14 Soruda Kendimden Hallice
Röportaj2 hafta Önce

Kendimden Hallice Röportajı| 14 Soruda Kendimden Hallice

Kendimden Hallice Röportajı| 14 Soruda Kendimden Hallice Wikikültür için röportaj veren Kendimden Hallice’ye çok teşekkür ederiz. SORU 1) Merhaba; öncelikle grup...

Sen Seni Seviyor Musun? Sen Seni Seviyor Musun?
Blog2 hafta Önce

Sen Seni Seviyor Musun?

Sen Seni Seviyor Musun? Sevmeli insan.. Çok sevmeli! Peki ama nereden başlamalı? Mesela sen seni seviyor musun? İçsel mutluluğun en...

Alias Grace : Netflix Dizi İncelemesi Alias Grace : Netflix Dizi İncelemesi
Sinema&Dizi2 hafta Önce

Alias Grace : Netflix Dizi İncelemesi

Alias Grace : Netflix Dizi İncelemesi Alias Grace 6 bölümlük 2017 yapımlı televizyon mini dizisi. Dizi Margaret Atwood tarafından yazılan,...

Bir Umut Bir Umut
Edebiyat3 hafta Önce

Bir Umut

Bir Umut Hasretle dolu bir gecenin ayazında, kendimi ruhumla konuşur halde buldum. Uzun zamandır yapmadığım bir şeydi bu. Kendimi yok...

Maraton Savaşı Maraton Savaşı
Yunan Mitolojisi4 hafta Önce

Maraton Savaşı: Batı Medeniyetine Yön Vermiş Antik Yunan Savaşları 1

Thermopylae ve Salamis Muharebesi'nin 2500. yıl dönümü vesilesiyle, Yunan kültürünün ve değerlerinin korunmasında sonucu tartışılmaz bir değere sahip olan Antik...

Covid 19 Bitti ve Aşı Yaptırmak Üzerine Covid 19 Bitti ve Aşı Yaptırmak Üzerine
Deneme4 hafta Önce

Covid 19 Bitti ve Aşı Yaptırmak Üzerine

Covid 19 Bitti ve Aşı Yaptırmak Üzerine COVID-19’un açılımı “CO-rona Vİ-rus D-esease 20-19” idi. Şu anda dünyada ortaya çıkan yeni...

Bir Başkaldırı, Bir Delil, Bir Kitap: Dorian Gray'in Portresi Bir Başkaldırı, Bir Delil, Bir Kitap: Dorian Gray'in Portresi
Edebiyat4 hafta Önce

Bir Başkaldırı, Bir Delil, Bir Kitap: Dorian Gray’in Portresi

Bir Başkaldırı, Bir Delil, Bir Kitap: Dorian Gray’in Portresi Bu yazımda kendimce, haddim olmayarak Oscar Wilde’ın Dorian Gray’in Portresi kitabından...

Havada Kekik Kokusu Var Havada Kekik Kokusu Var
Blog1 ay Önce

Havada Kekik Kokusu Var

Havada Kekik Kokusu Var Terli bir kısrak gibi gel kapıma savrulsun saçların yastığım kekik koksun. (Ahmet Telli) Baharın içinden, tam...

Büyük Felaketlerin “Olası” Olumlu Sosyal Etkileri Üzerine Büyük Felaketlerin “Olası” Olumlu Sosyal Etkileri Üzerine
Deneme1 ay Önce

Büyük Felaketlerin “Olası” Olumlu Sosyal Etkileri Üzerine

Büyük Felaketlerin “Olası” Olumlu Sosyal Etkileri Üzerine Son on yılda tamamladığım arkeoloji yüksek lisans ve doktora tezlerinde, önce M.Ö. 1200...

Hemingway Yazıyor! Hemingway Yazıyor!
Biyografi1 ay Önce

Hemingway Yazıyor!

HEMİNGWAY YAZIYOR!   Macera Romanları Gibi Bir Hayat Kendine özgü sade üslubuyla 20.yüzyıl kurgu romancılığına yeni bir form kazandıran, Amerikalı...

Ülkeleri Tanıyabilecek Misin? Ülkeleri Tanıyabilecek Misin?
Quiz&Test1 ay Önce

Ülkeleri Tanıyabilecek Misin?

Wikikültür genel kültür testi ile sizlerleyiz. Bakalım ülkeleri tanıyabilecek misin?   Testin sonunda sonuçlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın. Bol Şans!  ...