Doğa, Aşk ve Edebiyat

Doğa, Aşk ve Edebiyat

Gülümser mi bir ağaç insana, yaprağıyla birlikte? Gülümser! Sahteliğin olmadığını anlarsın, gerçek aşkın doğada olduğunu anlayıncaya dek kendinle tanışamazsın. En iyi tebessüm doğa ile insan arasındaki anlaşmadır. Sevgiyle, yani aşk ve sevdayla bu anlaşmadan kendini muaf edersen, bir tanem; bütün ışıklar söner ve dalgayla birlikte karanlığa mahkum oluruz. Biz kendimizi, ideolojilerin yarattığı bu cehennemden kurtarırsak; ellerimiz, ruhunu kaybetmiş bu dünyanın gözleri önünde birbirine kenetlenir. Kelimenin, yani bizim sevdamızın ne denli güçlü olduğunu anlayacaklar.

Işığı yoktur bu dünyanın, tarihi yalan, aşk ise sevgilim, gerçek. Gerçeği, ne denli denetim altında tutarsa tutsunlar; onlar zincirlerle konuşur, biz kelimeyle.. Dünyayı aydınlatan ay ışığı gibidir kelime. Yani sana yazdıklarımın gökyüzüyle yaptığı yolculuktur. Işık sensin, bende yarattığın kelimelerin içinde gizlidir aşk. Anahtarı al ve aç artık kendi kapını, roman tamamlanmak üzere, formalar acı çekiyor, neyin acısı? Senin. Yani çile ve ıstırabın yarattığı, içimdeki patlama..

Doğa, Aşk ve Edebiyat
Artem Saranin adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı

Bilirsin sen, seninle başladı ıstıraplı bu öykü, biz yazdık bu öyküyü, ve bizimle tükenecek! Ellerim sensiz nefes alamıyor. Gerçeği yansıtıyor bir tanem. Titriyorum sevgilim. Yazarken, can çekiştiğini anlıyorum. Ruhu yok diyorlar kelimelerin, yani edebiyatın! Bu dengesizliğin içine yerleşen bu çete, sana yazdığım bu kelimelerin içinde eriyecekleri mutlaktır. Sen, benim aşkımın mutlağısın, yarattığın ışık, edebiyatı kurtaran, yani bir hayatı kurtaran, büyük bir yapıttır. Kim okur bu eseri, Kim!

İkimizin aşkı destanlaşırsa, tarih bunu yalanlasa da biz gerçeğiz. Aşk ve sevgi gerçektir, kelimeyi öldüren çeteler utansın. Felsefi varoluşsal bir sorun! Felsefesi ölü olan bir milletin, geleceği olur mu? Hayır. Gelecek aşktır, kuşların özgürlüğü, yüreğimizde yaptığımız yolculuğun kanatlanmasıdır. Sensin kelime! Ne denli kendi içine gömersen aşkım, o denli acı çekersin. Kelime yaşar, içindeki aşkla birlikte, suyu sensin yani hayat sensin..

 

Yazarımızın diğer içeriklerine ulaşmak için tıklayınız.

Bizi Twitter’da takip etmek için tıklayınız.

Öne çıkan görsel için tıklayınız.


Leave a Reply

Your email address will not be published.