Biraz Yürümek İstiyorum

Biraz Yürümek İstiyorum

Biraz dışarıda yürümek istiyorum. Özgürce. Maskesiz değil, yalnızca düşüncesiz. Yapmaktan korktuğum düşüncelere adımlarımı atmak istiyorum biraz. Zaman düşünmeden çıkmak istiyorum basamakları, bir de kaygısız. En üst basamağa gelince, birer ikişer çıktıklarımı görmek istemiyorum. Onlar da hiçbir şeymiş demek için. Bir sonraki adımı bulanıklaştıran ne varsa hafızamdan silmek istiyorum. Ben, biraz yürümek istiyorum. İçimdeki huzursuzluğu eritmek için.

Bazı zamanlar biraz biraz bilmediğim bir acı içimde kavruluyor. Vücudumun yanık izleri hep içerden, delik deşik olmuş rüyalarımda bu duruma cabası. Sözlerime gebe kalmış birkaç acınası durum, duygularımın arasına kirpik gibi dökülmüş. Ufak bir dokunuş, üzerimde ciddi bir acı bırakıyor. İrkiliyor her adımım. kelimelerin üzerlerine çıkışım, bulutlu bir semaya yükselişim ve yere çakılmadan önce son süzülüşüm.

Biraz Yürümek İstiyorum
Josh Hild adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı

Artık nerede ne yapıyorum, nereye doğru yalın ayak yürüyorum ve dibe mi yoksa zirveye mi bilmiyorum. Tüm bu bilinmezliğin içinde bir adım daha fazla atıp yürümek, iyi olacağıma inancımın temeli olarak hafızama inanç sağlıyor.

Deli saçması bir hâl almış içimdeki anlamlar. Düş kırıklığı ile duvardan duvara vurulmuş birkaç kelime daha tutarlı tutarsız savuruyor beni. Attığım adımlardan nasibimi alıyorum. Yanlış gidilen yollarda koşar adımlar, geleceğe emin adımlar ile döndürüyor.

İyi olmak için biraz yürümek istiyorum ama nafile, küçük bir oyunun içinde uyanıyorum hem de öğlen vakitlerinde.

Vakitsiz ve fütursuzca yakılan her bir izmarit hayatımdan bir kayıp gibi düşerken yere geleceğin bilinmeyen sokaklarında yürüyorum.

İlker Has’ın diğer yazılarına ulaşmak için tıklayınız.

Bizi Twitter’dan takip etmek için tıklayınız.

Öne çıkan görsel Gabriela Palai adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı

İlk görselin kaynağına ulaşmak için tıklayınız.


Leave a Reply

Your email address will not be published.