Cyberpunk 2077’ye Gelen İlk Yorumlar

Cyberpunk 2077

Herkese selam sevgili Wikikültür okuyucuları, bugün gündemimizde oyun dünyasının sabırsızca beklediği ve sonunda yayınlanan;

Cyberpunk 2077 var.

CD Projekt Red’in geliştiriciliğini ve yayıncılığını yaptığı oyun uzun süredir bekleniyordu. Yaklaşık 7yıldır geliştirilen ve kusursuz bir oyun olması beklenen oyun dün gece nihayet çıkış yaptı. Oyun dünyasında büyük bir kısmının heyecanla beklediği oyuna pozitif yorumların yanında fazlaca negatif yorumlar da geldi. Sizin için, gelen dikkat çekici birkaç yorumu derledim.

İçerik: Cyberpunk 2077'ye Gelen İlk YorumlarMetacriticde 91 puan alan oyuna yapılan yorumlar şöyleydi :

 

PLAY! Zine : 100

Oyunda çok fazla teknik hata (bug) var fakat düzeltilebilecek hatalar bunun dışında Cyberpunk 2077 tüm düzeylerde benzersiz ve güzel bir deneyimdi. -başyapıt

IGN: 90

IGN’den Tom Marks, “Karşılaştığım hata miktarının gerçekten belirtilmesi gerekiyor, Cyberpunk 2077’yi GeForce RTX 3080 GPU ile bir PC’de oynadım, ancak karşılaştığım sorunlar son derece sık ve dikkat dağıtıcıydı”

4Players.de:90

”Nightcity bir oyunda görebiliceğiniz görsel olarak en etkileyici şehirdir.”

Metro GameCentral : 80,

”Açık dünya oynanışında müthiş bir deneyim fakat tonal tutarsızlıklar ve zayıf hikaye anlatımı tüm zamanların klasiği olma ünvanını sarsmakta.”

PC Gamer : 78

James Davenport ”Uzun bir süre boyunca bunun gibi bir açık dünya olmayacak.”

Kent ve etrafında

Cyberpunk 2077'ye Gelen İlk Yorumlar
Cyberpunk 2077’ye Gelen İlk Yorumlar

Bilhassa kentin ve etrafındaki başka yapıların yaşayan bir dünya sunduğunu belirten Davenport, şu sözlerle küçük ayrıntıların ne kadar önemli olduğunu dile getirdi:

“Şehrin eteklerindeki çöplüklerde dolaşmayı, uzaktın hoş silüetlerine bakmayı çok sevdim. Bazen şekirdeki eski bir anıt olan Araska’nın etrafını sisler sarıyordu ve binaların doruklarını bile göremiyordunuz, her şey kirli bir turuncu renk ile boyanmış üzere oluyordu.”

GamesBeat: 60

Cyberpunk 2077’nin birçok insanın aradığı büyük bütçeli oyun heyecanını sunduğunu düşünüyorum. Ama benim için birkaç önemli alanda yetersiz kalıyor ve bunların çoğu hırsının bir yan ürünü olarak geliyor.

Genel olarak değerlendirmeler böyle. Oyunun dünyası ve atmosferi ne kadar beğenilse de teknik hatalar oynanışa büyük sarsıntı getiriyor. Fakat endişe etmeye gerek yok ilk gün yaması geldi ve bu hataların büyük kısmı ortadan kalkacak gibi duruyor. Cyberpunk 2077 gibi bir oyunun hatasız çıkması neredeyse imkansızdır. Sadece beklenenden çok hatanın olması ve oynanışa engel hataların bulunması oyunun sert eleştiriler almasına sebep oldu. Kendi fikrimce oyun şu an tam olarak çıkmadığı için bu hatalar normal ve bu kadar yüklenmemeliyiz. RPG türünün başyapıtlarından biri olan bu oyuna biraz zaman vermeliyiz. CD Project Red ne yapması gerektiğini bilen bir firma.

”Oyun iyi mi kötü mü ?”

Şu an sosyal medyada dönen tartışma oyunun iyi veya kötü olduğu yönünde. Bir kısım insan oyunun bir başyapıt olduğunu savunurken bir kısım ise oyunun bir balondan ibaret olduğunu söylüyor. Bence oyunun iyi veya kötü olduğunu bir yana bırakıp tecrübe etmeli ve keyif almaya bakmalıyız. Hem unutmayalım ki iyi kötü kavramı göreceli bir kavramdır dostlar. Size göre kötü olan bir oyun başkasına göre iyi olabilir.

Apbrike’nin son oyun yazısını okumak için tıklayınız.

Bizi Twitter’dan takip etmek için tıklayınız.

 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.