Electronic Arts’ın Yeni Mucizesi: Ea Play

Electronic Arts’ın Yeni Mucizesi: Ea Play

Electronic Arts ya da kısa ve bilinen adıyla “Ea Games”,”Ea Play” ile  çok büyük bir projeye imza attı. Geçtiğimiz günlerde steam de yerini aldı. Peki Ea Play nedir?

Ea Play Nedir ve Nasıl İşliyor?

Ea Play aslında bir tür “game pass” tıpkı Xbox’ın Game Pass’i gibi. Peki mantığı nedir? Mantığı tam olarak şu: Siz belli bir ücret ödüyorsunuz ve belirli oyunların olduğu kütüphaneden dilediğiniz oyunu almadan oynuyorsunuz. Tam olarak öyle işliyor.

Ea Play Detayları

Oyun kütüphanesinde “Sims 4” “Battlefield 1” “Command & Conquer Remastered” “Fifa 21”  “Starwars” “Nfs” serileri ve birçok kaliteli ve eleştirmenlerden tam not almış Ea oyunları kütüphane de bulunuyor. Ea Play şuan steamde en çok tercih edilenlerde üst sıralarda bu da  oyuncular tarafından gerçekten fazla ilgi gördüğünü gösteriyor. Şimdi işin bütçe tarafına gelelim. Şu an Steam’de 29.90 yerine 5.80 Tl. Gerçekten İyi bir indirim söz konusu. Türkiye’de oyuncuların genellikle 50 Tl altı oyunlara yöneldiğini göz önünde bulundursak gerçekten iyi bir fiyat gibi. Özellikle de Fifa gibi Türkiye şartlarında pahalı oyunları cüzi bir fiyata oynamak gerçekten akıl almaz bir nimet  ama tabii Ea Steam’de şöyle bir şey yayınladı:

Ea Play Steam Bildirisi

Ea Steam de paylaştığı bildiride “Üye Olmanın Avantajları” diye bir başlık açtı. Bu başlıkta şunlar vardı:

Üye Olmanın Avantajları:

Electronic Arts’ın Yeni Mucizesi: Ea Play
Electronic Arts’ın Yeni Mucizesi: Ea Play

Yukarıda gördüğünüz gibi her oyunda 10 saat sınır var. Bu da bazı oyunculara göre kötü. Ama kendi fikrimi söylemek gerekirse, 30 günde oynanabilecek onlarca oyun var. Bir oyunu zaten ortalama 30 gün içerisinde bitirmek, bağımlı değilseniz veya sırf o oyun için Ea Play’i almadıysanız sizin için yeterlidir. İçerisinde ödül almış ve eleştirmenler tarafından beğenilerek tam not almış gerçekten çok güzel oyunlar var. 1-2 oyuna bağlı kalmayıp birkaç oyuna şans verirseniz gerçekten yeterli bir süre ancak içerisinde bulunan bazı uzun hikâyeli oyunlar biraz işi bozuyor o yüzden onları istisna kabul ediyorum. Ben Ea için bir şans tanıyacağım sisteme. Belki 30 günlük sürem dolduğunda size bir eleştiri yazısı yazarım.

Ea Play Steam Sayfası Ve Aynı Zamanda Kaynakçam için tıklayınız.

Diğer teknoloji yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Bizi Twitter’dan takip etmek için tıklayınız.


Yiğit Has

Yiğit Has

14 yaşındayım, günümün çoğunu teknoloji ile geçiriyorum
https://wikikultur.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published.