En Güzel Sözleri Sana Söyleyeceğim

 

En Güzel Sözleri Sana Söyleyeceğim

Bir elimde mendil diğer elimde kalem var. Bir terazi gibi kollarımı iki yana açmışım. Gözyaşlarını silmeye çalışırken en güzel sözleri senin için yazmaya çabalıyorum. Damlalar mendili ıslatmış, damlalar mendili kanatmış… bileklerimden dirseklerime, dirseklerimden omuzlarıma yukarı doğru akan bir nehir gibiler. Bu sefer omzuma çıkan yaşlar, diğer elimdeki kaleme akıyor. Siliyor bütün yazdıklarımı, bunlar güzel değil diye düşünüyorum.

En Güzel Sözleri Sana Söyleyeceğim
En Güzel Sözleri Sana Söyleyeceğim

Soyunuyorum. Yani arınıyorum bütün yaşlardan, bir nehir olmaktan çıkmış bedenimi arzuladığın memleket hasretiyle önüne sunuyorum. Dokunuyorsun, yaralarla bezenmiş sırtıma, ben bu yolu biliyorum, aynı harita bedenimde var diyorsun. İlmek ilmek sarılmış duvarları aşmak için bir çaban var. Biliyorum. Biliyorum çünkü hissediyorum. Hissetmesem, önünde soyunuşuma izin vermezdin. En güzel sözleri kalemsiz, vücudumdaki bu ilmek ilmek iplerle var ettiğim duvar taşlarından ayıklıyorum. Sofrana kurduğum bu uzun yazı dizelerinden anlamsız birkaç sözcük haricinde her şey senin için yazılmış, en güzel sözleri sana söylüyorum.

Bilmediğim bir yoldan geçmezdim. Bilmediğim bir kapıyı tıklatmazdım. Sana rastlamasam, bilmediğim bir kadını da sevmezdim. Yüreğim diyorum, bilmediğim şehirlerde neden dolaşıyorsun? Yüreğim diyor, bilmediğimiz güzel bir şey var burada.

En Güzel Sözleri Sana Söyleyeceğim
En Güzel Sözleri Sana Söyleyeceğim

Yine en güzel sözleri sana söylüyorum, en güzelini sana yazmaya çalışıyorum. Hafızamda kalan üç beş kelime ile bir kule oluşturup tepesinden sana seslenmeye çalışıyorum. Kelimeler benim yapı taşlarım, ilmek ilmek örülmüş etrafı taşlarla kaplı güzel sözlerim; bilinmeyen güzel bir bahçenin içinde etrafı yeniden inşa ediyor.

Duvarlarda güzel resimler çizili, duvarlarda senin güzelliğin çizili… duvarlara güzel bir söz yazmak gelmiyor içimden, güzel bir söz yok senin adından başka. Fakat yine de, ben yine de en güzel sözleri sana söylemek için geceden ısıtacağım bütün sözcükleri ateşimde, yine de kelime hazinemi harmanlayacağım kazanda ve yine de en güzel sözleri sana söyleyeceğim.

İlker Has’ın yazılarına ulaşmak için tıklayınız.

Bizi Twitter’dan takip etmek için tıklayınız.

Görsel Kaynakları

https://www.pexels.com/photo/interior-of-modern-pub-with-bar-stools-on-sunny-day-3876066/

https://www.pexels.com/photo/black-pencil-screenshot-750913/

https://www.pexels.com/photo/staircase-flight-decorated-with-lush-houseplants-5825368/


Leave a Reply

Your email address will not be published.