Son Zamanların En İyi Ücretsiz Mobil Oyunları

Son Zamanların En İyi Ücretsiz Mobil Oyunları  

Geçtiğimiz yıllarda mobil oyun sektörü oldukça gelişti. Oyuncular artık telefon gibi mobil cihazlarından çoğu oyunun mobil versiyonunu oynayabiliyor. Bizde bugünkü  yazımızda siz değerli okurlara son zamanların en çok sevilen mobil oyunlarını sıraladık. Bu yazıda bahsedeceğim oyunlar neden düşüş ve ya yükseliş yaşadı onlara da değineceğim. Bu listede aynı türde oyunları sıralamak yerine farklı farklı türlerden, birer oyun sıraladık. Nedeni ise her türden oyuncunun seveceği oyunları sunmak.

1-Spor Kategorisi: Fifa Futbol

Son Zamanların En İyi Ücretsiz Mobil Oyunları
Son Zamanların En İyi Ücretsiz Mobil Oyunları

 

Futbol severlerin konsol veya bilgisayarlarında severek oynadığı “Fifa” serisinin mobil versiyonu olan “Fifa Futbol” mobilde de üst kısımlarda yer alıyor. Fifa Futbol aslında tam bir Fifa oyunu değildir. Bu oyun Fifa serisindeki “Ultimate Team” modudur. Ayrıca bu mobil oyun her sene “overall” güncellemesi alıyor, yani her sene yeni bir oyunu çıkmıyor.

Oynanış videosu için tıklayın:

2-Karşılıklı Dövüş Kategorisi: Mortal Kombat

Konsol dünyasının en bilinen ve bir o kadar da sevilen oyunu Mortal Kombat, artık mobilden de oynanabiliyor. Tıpkı konsol versiyonu gibi fatalitylerden tutun özel hareketlere ve kombinasyonlara kadar her şey var. Klasik Mortal Kombat karakterlerinin cebinizde bulunması ve istediğiniz zaman istediğiniz ortamda oynayabiliyor olmanız da cabası.

Oynanış videosu için tıklayın:

3-Moba Kategorisi: Wild Rift

Wild Rift , “League of Legend” isimli moba oyununun mobil versiyonudur.

Kendisi 2020 yılının Aralık ayında çıkmıştır. Yani oyun daha çok yenidir, bu yüzden oyunda bazı hata ve eksiklikler vardır. Ancak bu onca şeye rağmen mobil oyun dünyasının en iyi Moba oyunudur. Moba kelimesinin açılımının Türkçesi, “Çevrimiçi çok oyunculu savaş arenasıdır”. Kendisi hala gelişmekte olduğu için pek fazla bir şey söyleyemeyeceğiz.

Oynanış videosu için tıklayın:

4-Rol Yapma Kategorisi: Shadow Fight 3

Son Zamanların En İyi Ücretsiz Mobil Oyunları
Son Zamanların En İyi Ücretsiz Mobil Oyunları

         Bu oyunu listeye koymada kararsız kaldım nedeni ise aslında oyun 2 kategoriye sahip bunlar; Karşılıklı dövüş ve rol yapma. Ancak buraya koymaya karar verdim. Peki neden? Çünkü oyun size dövüşçü hissini yaşatıyor. O ruha kapılıyorsunuz.  Ayrıca diğer bir neden ise üçüncü olarak sıraladığımız oyun Mortal Kombat’da daha zor kombolar ve  mekanikler var. Bu oyun ise biraz vur kaç mantığında olmuş bu da onu bu kategoriye itiyor. Ayrıca bu oyun serisinin diğer ilk iki oyununda görüntü gölge ve –yarı- 2D şeklindeyken bu oyununda 3D ve gerçek insan grafiği seçeneği sunuyor.

5-Strateji Kategorisi: Clash Of Clans

Evet, Clash Of Clans. Hadi ama bu oyunu kimse bırakmaz sadece ara verir.

Oyunun mantığını anlatmama gerek yok. Köyünüz var yükseltip, diğer köylerle savaş yapıyorsunuz ve ganimet topluyorsunuz. Aslında oyun hakkında fazla bir şey söylemeyeceğim, sadece bir şeye değineceğim. Neden oyuncu sayısı fazla düşüş yaşadı. En büyük sebebi “Supercel” firmasının daha farklı oyunları piyasaya sürüp kendi oyunlarını kendisiyle yarıştırmasıdır. Şaka gibi değil mi? Adamlar rakip bulmak yerine rakip yaratıyorlar. İkincisi ise biraz eleştiri arzında olacak oyunun algoritmasına değineceğim. Oyunun algoritması sıkıntılı, bir döngüde. Güçlen, asker yetiştir, savaş , ganimet topla ardından tekrar  güçlen, asker yetiştir, savaş , ganimet topla. Bu da bir zaman sonra aşırı derecede sıkıyor. Yapabileceğiniz başka alternatif bir şey yok!

6-Bulmaca ve Bilgi Oyunları Kategorisi: HADİ

Hadi aslında bir oyun değil bilgi yarışmasıdır. Evet, bir yarışma çünkü para kazanabiliyorsunuz. Her gün belirli saatte belirli bir konsept üzerine bir bilgi yarışması düzenleniyor. Sizde canlı olarak yapılan bu yarışmada son soruya kadar hepsini doğru bilenlerin toplamı, toplam büyük ödüle bölünüyor böylece kazananların ödülü belli oluyor. Örnek verelim; ödül 10.000 TL olsun kazanan da 2.500 kişi bu durumda kazanan herkes 4TL kazanıyor. Şöyle diyebilirsiniz “Ya o kadar yarış sonra 1-2 TL kazan ne anladım bu işten” haklısınız ancak ne zararınız var uygulama zaten ücretsiz hiçbir şey ödemeden kazanıyorsunuz. Atalarımızın dediği gibi “Damlaya damlaya göl olur” 20 TL olduğu an paranızı çekebilirsiniz.

Bu yarışmadan 20-25 bin TL kazananlar bile  var bir de öyle düşünün. Ayrıca 5 dakika içerisinde onlarca yeni bilgi öğreniyorsunuz.

Bizi Twitter’dan takip etmek için tıklayınız.

Yiğit Has’ın diğer yazıları için tıklayınız.


Yiğit Has

Yiğit Has

14 yaşındayım, günümün çoğunu teknoloji ile geçiriyorum
https://wikikultur.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published.