Evde Besleyebileceğiniz İlginç Hayvanlar

Evde Besleyebileceğiniz İlginç Hayvanlar

Çinçila

Kemirgengiller ailesinden gelen çinçila beni acayip bir şekilde büyüledi. Görüntüsü hamster ve tavşan karışımı gibi bir görünümüne sahip olan bu hayvan evde kolayca bakılabilir. Kolay ev ortamına adapte olması herkesi şaşırtıyor. Edindiğim bilgiler üzerine çok önceden nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalmış ama bu dönemi atlatmışlardır. Bunun iki türlüsü vardır. İlki uzun kuyruklu ikincisi kısa kuyrukludur. İkisinin de evde bakımı kolay ve maliyeti neredeyse yok denecek kadar azdır.

Evde Besleyebileceğiniz İlginç Hayvanlar
Resim OpenClipart-Vectors tarafından Pixabay‘a yüklendi

Kapibara

İlk duyuşunuzda bu ne diyebiliriz görünüşü ve adı itibariyle çok değişik bir hayvandır. Yine bu da diğer hayvanımız gibi kemirgengiller ailesinden gelmektedir. Gerçekten bir köpek misali sahibine çok bağımlıdırlar. Bunun yanı sıra kemirmek de onların işidir. Eğer evinize almak isterseniz tahta ve tahtamsı ürünlerden vazgeçmek isteyebilirsiniz bunun nedeni ise kemirmeyi çok sevmeleridir. Bunun için çeşitli önlemlerde vardır. Onlara kendilerinin sanmaları için bir tırmalama tahtası alabilirsiniz. Ev için kesinlikle masrafı yoktur ne yiyorsanız ona da vermeniz yeterlidir.

Evde Besleyebileceğiniz İlginç Hayvanlar
Resim Elsemargriet tarafından Pixabay‘a yüklendi

Pigme Keçi

İlk duyduğunuzda bir evde keçi yaşayabilir mi diye sorabilirsiniz ama gerçekten görüntüsü ve tatlığı ile beni benden aldı. Eğer gerçekten sadık bir arkadaş istiyorsanız ideal bir seçimdir. Bu keçinin boynuzları yoktur. Boyları bir köpek cinsi olan “cocker” gibidir boyu kısadır uzunluğu ise 20 cm ve 30 cm arası değişir. İnsanlara saldırma gibi huyu yoktur. Ömürleri ise 15 ve 20 yıl arası değişmektedir. Süt verimleri üst safhadadır.

Evde Besleyebileceğiniz İlginç Hayvanlar
Resim 250432 tarafından Pixabay‘a yüklendi

 

Diğer Blog yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.


Leave a Reply

Your email address will not be published.