Farkındalık Çatışmaların Sonudur

Farkındalık Çatışmaların Sonudur

Doğan çocuklar, ebeveynlerinin genlerinin yaklaşık yüzde yirmi beşini veya yüzde elli arasını taşırlar. Torunlardan toruna devam eder ve evrenin her yerine yayılırlar ve bu yayılma asırlar boyu devam eder.

Bulundukları coğrafi koşullara göre hayat öyküleri şekillenir ve zaman içinde farklı toplum kümeleri oluşur. Bu kümeler bir parçalanmadır ve her parça kendine ulus-devlet adını verir.

Zira içinde yaşayanlar, aynı genleri taşıyan kendinden parçalardır, yani insanlık parçalanmıştır ve her parça kendine bir ad bulmuştur. Köken aynı kökendir yalnızca renkleri farklıdır. Buradan yola çıkarak şunu demek istiyorum.

Farkındalık Çatışmaların Sonudur
Farkındalık Çatışmaların Sonudur

Irklar diye uydurulmuş kavram tamamen bir tuzaktır hem de yeryüzündeki tüm savaşlara neden olan en kanlı tuzakların ilk sıralarında yerini almıştır.

Sonuç olarak ırklar yoktur yalnızca tek bir ırk vardır onun da adı insandır. Renkleri ve yaşam biçimleri farklı olabilir, asıl sorun farkındalık sorunudur. Kendi genlerini taşıyan bu parçalar, aslında kendileridir, kendi farklılıklarıdır. Ve sorun kendi kendimizle ne kadar barışık yaşayabiliriz sorunudur.

 

 

Görsel Kaynakları:

Yazı içindeki görsel için tıklayınız.

Öne çıkan görsel için tıklayınız.

 

Yazarımızın diğer yazısına ulaşmak için tıklayınız.

Bizi Twitter’dan takip etmek için tıklayınız.


Leave a Reply

Your email address will not be published.