İçerde: Şans Tanımamız Gereken Türk Dizisi #2

Şans Tanımamız Gerekenler listesinde artık Türk dizilerimizin sıradaki yazısında İçerde yer alıyor. Keyifli okumalar dileriz.

Şans Tanımamız Gerekenler listesinde bir önceki Türk dizimiz Yedi Numara idi. Biliyorsunuz ki daha önce Şans Tanımamız Gereken sanatçılar listemizin son yazısında Toygar Işıklı yer almıştı. Şans Tanımamız Gereken Şair listemizin geçen yazısında ise Ahmet Telli yer alıyor.

İçerde dizisi Köstebek filminden uyarlanmış Ay Yapım’ı Polisiye, aksiyon, dram ve gerilim içeren bir Türk dizisidir. Yapımcılığını Kerem Çatay ve Pelin Diştaş Yaşaroğlu yapmıştır. Yönetmenliğini Uluç Bayraktar yapmıştır. Senaryosu ise Ertan Kurtulan, Toprak Karaoğlu ve daha sonradan aralarına katılan Volkan Sümbül tarafından yazılmıştır. 1 sezon süren dizi 19 Eylül 2016 Pazartesi günü saat 20.00’da yayınlanmıştır ve 19 Haziran 2017 39. Bölüm finaline kadar aynı gün ve saatte devam etmiştir.

İçerde: Şans Tanımamız Gereken Türk Dizisi #2
İçerde: Şans Tanımamız Gereken Türk Dizisi #2

Dizi Hakkında

Sarp polis akademisinden birincilikle mezun olacakken Organize Suçlar Şube Müdürü Yusuf Müdür tarafından ‘babasının karanlık geçmişi’ neden gösterilerek atılır. Sarp’ın babası, Yusuf Komiserin yıllardır peşinde olduğu Kebapçı Celal lakaplı mafya babasının yanında bir zamanlar tetikçilik yapmıştır. Sarp ise Yusuf Müdürün bu davranışını kendisine yediremez ve mezuniyet gününde şube müdürüne silah çeker. Olayın gazetelere düşmesi ve Sarp’ın hapishanedeyken Kebapçı Celal’in tanıdığı bir adamının gözüne girmesiyle hapishaneden çıktıktan sonra hayatı değişir. Suça karşı savaşacakken suçun içine giren Sarp’ın durumu yine kendisiyle aynı kaderi paylaşan Mert’in yaşadıklarından sonra ekranda gösterilir.

Mert ise polis akademisinden ikincilik ile mezun olacakken akademiden atılan Sarp’ın yerine birinci olarak mezun olur. Sarp’ın aksine o Organize Suçlar Şube Müdürü Yusuf Müdürün en sevdiği ve güvendiği adamı olma yolunda ilerler. Sarp ve Mert’in kardeş olduğunu ilk bölümde izlerken öğreniyoruz ama asıl bomba 1. Bölümün final sahnesinde meydana geliyor. İki kardeşin birbirinden habersiz bir şekilde aslında birbirine karşı savaşıyor olmalarıdır. Sarp, Yusuf Müdürün adamı Mert ise Kebapçı Celal’in adamıdır.

Oyuncular

Çağatay Ulusoy (Sarp)
Aras Bulut İynemli (Umut/Mert)
Çetin Tekindor (Kebapçı Celal)
Bensu Soral (Melek Yıldız)
Mustafa Uğurlu (Yusuf Müdür)
Rıza Kocaoğlu (Davut)
Nihal Koldaş (Füsun)
Damla Colbay (Eylem Aydın)

Hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz bu merak uyandıran diziyi hemen aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz;

Fotoğraflar ve daha fazla bilgi için tıklayınız.
Diziyi izlemek için puhutv veya showtv tıklayınız.

Yazarımızın diğer içeriğine ulaşmak için tıklayınız.

Tavsiye İçerik

https://wikikultur.com/2020/09/12/ampirizm-nedir-felsefi-akimlar/Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.