İnsanın Babası

İnsanın Babası…

Uzun bi yoldayım şimdi , yoldayız daha doğrusu. Sen konuşmuyorsun ben ağlıyorum biraz biraz. Belli etmiyorum sorarsın söyleyemem diye. Şoför koltuğundayım ilk kez bu pek olmazdı aslında. Güvenmediğinden değil elbet ama vermezdin işte. Bugün ne olduysa sesini çıkarmadın.
Usul usul gidiyoruz, ben “biz” diyorum sen ‘artık yalnız sen’ diyorsun. Ben yalnız olduğumu henüz anlamıyorum.

Ön camıma mermi gibi düşüyor yağmur. Silecekler gözyaşlarımı siliyor her defasında. Radyoda denk geldiğim şarkı yolumu uzatıyor. Neşet Baba çalıyor radyoda eşlik ediyorsun duyuyorum. ‘Nasıl yüreğine dokunuyor insanın’ diyorsun, başlıyorsun zamane şarkıcılarının şarkılarına söylenmeye. Gülüşüyoruz.
Gözlerinin yanları yine kırışıyor. Rahat mısın diye düşünüyorum ama sormuyorum elim ayağıma dolaşır diye söylemezsin rahat değilsen bile. Nasihatler veriyorsun aman’larla başlıyor hüzünlü bi yüzle bitiyor. Yol boyu kah ağlıyoruz kah gülüyoruz. Radyo hiç durmuyor, yağmurda öyle. Yol boyu ağaçları köyümüzün yollarına benzetiyorsun ve durmadan soruyorsun ‘yakın mıyız’ diye. Yakınlaşmamaya zorluyorum sanki kendimi. Sanki bitirmemeye çalışıyorum zamanı.

İnsanın Babası
Resim llulila tarafından Pixabay‘a yüklendi

Nihayet sapıyoruz o bozuk yola. Ne çok kızardın ‘ben çocukken de böyleydi ölüp gideceğim hala böyle’ derdin. Aklıma geldi , yutkundum.

Bazı sözlerin söylenirken olma ihtimali hiç yok gibi geliyormuş.

Nihayet bizi bekleyen kalabalığa yaklaşıyoruz. Seni sevgiyle saygıyla kucaklayacaklar.
Artık ayrılıyoruz.
Vakit, tekrar kavuşmanın başlangıcı.

Ayrılıyoruz.

İnsanlar o kalabalıkta sen öldün sanıyorlar. Oysa sen hala varsın, dün gibi, babam gibi varsın. Bense nasıl kırılmışsa ayaklarından biri dünyanın, öyle salınıp düşmüş.

Bazı sözlerin söylenirken olma ihtimali hiç yok gibi geliyormuş.

İnsanın babası ölür mü hiç?

Islanmış tabutundan bir defa öpüyorum şimdi seni. Yol boyu hiç sormadım sana :

‘İnsanın babası ölür mü hiç?’

 

Raziye Ayhan’ın son yazısına ulaşmak için tıklayınız.

Bizi Twitter’da takip etmek için tıklayınız.

 

Öne çıkan görsel Resim Sofia Terzoni tarafından Pixabay‘a yüklendi


Raziye Ayhan

Raziye Ayhan

cümleler, peşi sıra ama asla öylesine sıralanmamış sözcüklerin izleridir. hepimiz o izlerden gideriz. ben de onları yazarım.
https://wikikultur.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published.