İnternetten Para Kazanma | Fiverr İle İnternet Üzerinden Aylık 1000 Dolara Kadar Nasıl Para Kazanılır?

Fiverr İle İnternet Üzerinden Aylık 1000 Dolara Kadar Nasıl Para Kazanılır?

Bu soruyu elinde bir bilgisayar bir telefon bulunan herkes en az bir kere sormuştur. “İnternetten nasıl para kazanabilirim?” Elbette bunun birçok yolu var. Bunların bazıları çok zorken bazıları ise daha kolaydır. Bazılarından elde edeceğiniz ücretler çok düşükken bazılarından elde edeceğiniz kazançlar gayet tatmin edicidir. Fiverr da bu internetten para kazanma platformlarından biri. Dünyanın dört bir tarafından yüz binlerce freelancer insanın çalıştığı bu platformda sahip olduğunuz yeteneğinize göre çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Sadece Fivverr’dan yapacağınız satışlarla aylık 1000 dolar ve çok daha fazlasını kazanabilirsiniz. Dolar kurunun bu kadar yüksek olması ile de kazancınız ülkenizde katlanmış olacaktır. Yani sadece evinizde oturarak Fivverr’dan çalışarak aylık 325 dolar kazanmanız ülkemizde bir asgari ücretlinin kazancı kadar para kazandığınız anlamına gelir. (Asgari Ücret: 2825 TL, Dolar Kuru: 8,69 TL). Fiverr’da kazancınızın bir sınırı da bulunmamaktadır. Yaptığınız herhangi bir işin tutması ve sevilmesi ayda binlerce dolar kazanmanızı sağlayabilir.

İnternetten para kazanmak denildiğinde global piyasada akla gelen ilk platformlardan biridir Fiverr. Bu platformdan para kazanılabildiğiniz uzunca konuştuğumuza göre şimdi asıl sorulara geçelim.

 

Fiverr’a Kayıt Olmak ve Para Kazanmaya Başlamak İçin Tıklayın

 

Nedir Bu Fiverr? Fiverr Para Kazanma Rehberi

İnternetten Para Kazanmak: Fiverr Platfromu

Fiverr, alıcıların ve satıcıların dijital hizmetler alıp satabilmelerini sağlayan çevrimiçi bir platformdur. Adını 5$(Five) olan hizmetlerin başlangıç ​​fiyatından alır. Fivverr, dünyanın her yerinden düşük maliyetli sağlayıcılarla freelancer hizmetler içeren çevrimiçi bir pazar yeridir.

Fiver projesinin arkasındaki fikir, freelancer çalışanları işe alma veya işe alınma sürecini kolaylaştırmaktır. Çevrimiçi pazar, işe alma, işten çıkarma ve İK departmanlarının aracısını ortadan kaldırır. Daha küçük işletmeler, işleri duruma göre daha fazla yapabilir ve serbest çalışanlar hizmetlerini istedikleri zaman herhangi bir şirkette kullanma özgürlüğüne sahiptir.

Fiver, müşterilerin WordPress tasarımı, logo tasarımı, yazma hizmetleri, tasarımlar ve hatta seslendirme çalışmalarına kadar herhangi bir dijital hizmeti oluşturan ilanlar için ödeme yapmalarını sağlar. Site ilk başlatıldığında tüm hizmetler 5 ABD doları olarak fiyatlandırılsa da, serbest çalışanlar artık fiyatlarını istedikleri şekilde ayarlayabilir ve paket anlaşmaları veya Gig Paketleri sunabilir. Gig, sistem üzerinden verdiğiniz ilana verilen isimdir.

 

Fiverr’a Kayıt Olmak ve Para Kazanmaya Başlamak İçin Tıklayın

 

Fiverr Nasıl Çalışır? Fiverr’dan Nasıl Para Kazanabilirim?

Fiver, web tasarımından sosyal medya pazarlamasına ve metin yazarlığına kadar her tür freelance hizmet içeren ve bu hizmeti almak isteyen dünyanın dört bir tarafındaki insanların önceden ödeme yapmasıyla çalışır. Siparişler genellikle bir veya iki gün içinde tamamlanır, ancak teslimat süresi satıcı tarafından belirlenir ve satıcının sipariş kuyruğu varsa daha uzun sürebilir. Siparişiniz başarıyla tamamlandığında, satıcı toplam sipariş değerinin %80’ini alacaktır. Örneğin, 5 dolarlık bir hizmet satın aldığınızda, freelance çalışanın tamamlanmış bir sipariş için 4 dolar alacağı anlamına gelir.

Siteyi freelance çalışan veya alıcı olmak üzere iki farklı versiyonda görüntülemek mümkündür. Yani siteye freelancer olarak da kayıt olsanız, alıcı olarak göster dediğinizde siteyi alıcıların gözünden görmüş olursunuz. Bu işinizi daha kolaylaştırır ve alıcıların ilanınızı nasıl gördüğünü anlamanıza yardımcı olur.

Şimdi sistemi tam olarak anlayabilmeniz için ilk olarak, sitede kullanılan erimleri açıklayacağım ve ardından sürecin alıcı ve satıcı için nasıl işlediğine değineceğim.

Gig: Fivverr’ın web sitesinde sunulan bir hizmet. Gig örneği: “Size 5 dolara mükemmel bir makale yazacağım”
Satıcı: Gig sunan kayıtlı kullanıcılardır (Freelancerlar)
Alıcı: Gig satın alan kayıtlı kullanıcılardır (Bir gig satın alındığında buna sipariş denir)

Alıcılar için Fiverr

Alıcı olarak kategori sayfalarına göz atabilir veya satın almak istediğiniz hizmetleri bulmak için arama aracını kullanabilirsiniz. Örneğin, bir çevirmen kategorisine tıkladığınızda, çevirmenlerin olduğu bir listesinin açıldığını göreceksiniz. Tüm seçenekleri sıralamak zor olabilir, bu nedenle sunulan her hizmetin açıklamalarını okumak ve portföylerine göz atmak önemlidir. Ayrıca, herhangi bir sorunuz varsa satıcıya mesaj gönderebilir ve projenizin yapabilecekleri bir şey olup olmadığını görebilirsiniz.

Satın almaya hazır olduğunuzda, ödeme yapmanın birkaç yolu vardır. Fivverr, ödemenin güvenli olduğundan emin olmak için sitelerini incelemenizi önerir. Tüm satın alma işlemlerinde 20$ ve altı alışverişlerde 1$, 20$’ın üzerindeki konserlerde ise %5 işlem ücreti vardır.

Bir hizmet satın aldığınızda, sipariş satıcıya gider. Para ancak sipariş tamamlandıktan sonra satıcıya gönderilir. Sipariş tamamlanmadan önce, ödemenin tamamı yapılmadan önce, işin doğasına bağlı olarak değişiklikleri inceleme ve potansiyel olarak revize talep etme seçeneğiniz vardır.

İnternetten Para Kazanmak

Fiverr’a Kayıt Olmak ve Para Kazanmaya Başlamak İçin Tıklayın

 

Freelancerlar İçin Fiverr

Satıcıların profillerini oluşturmaları ve sitede satış yapmak için özel ilanlar oluşturmaları gerekir. Bir satıcı olarak, fiyatınızı belirlersiniz ve maliyeti artırmak için ilanlarınıza ek hizmetler ekleyebilirsiniz. Bir alıcı siparişinizi satın almaya karar verdiğinde, parası hesabından çekilir ve siz siparişi tamamlayana kadar sizin için bekletilir. Satıcılar, başarılı bir şekilde sattıkları ve teslim ettikleri her ilanda alıcı ile anlaştıkları fiyatın %80’ini kazanır.

Ne kadar çok hizmet satarsanız, sitede satıcı puanınızı oluşturmak o kadar kolay olur. Bu, sunduğunuz hizmetler için potansiyel olarak daha fazla ücret talep edebileceğiniz anlamına gelir. Bir satıcı olarak, kendinizi ne kadar iyi pazarladığınıza ve kaç hizmet sattığınıza bağlı olarak ayda yaklaşık 1.000 – 2.000 $ kazanma potansiyeline sahip olabilirsiniz.

Fiverr’da Para Kazanmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

 1. Web Tasarım
 2. Sosyal medya yönetimi
 3. Makale Yazımı
 4. Photoshop Becerileri
 5. Web site Yönetimi
 6. Çevirmenlik
 7. Dublaj
 8. Video&Animasyon
 9. Grafik Tasarım
 10. Marketing
 11. Yazılım Programları
 12. Seo
 13. ve sizin hayal gücünüz.

 

Fiverr Para Kazanmak

Yukarıda da bunun nasıl mümkün olacağına değindik. Sattığınız hizmeti tutturmanız durumunda ciddi paralar kazanabilirsiniz. Bu tamamen size, sattığınız hizmete ve bu hizmeti pazarlayabiliyor olmanıza bağlıdır. Bunu iyi koordine edebilirseniz aydan binlerce dolar kazanabilirsiniz. 1.000 doların 9.000 liraya denk geldiği ülkemiz kurunda da bu neredeyse 15-20 yıllık mühendis maaşına denk gelmektedir. Hem para kazanmış hem de ülkeye dolar getirip vatan için hayırlı bir iş yapmış olursunuz:) Ee her şeyi yukarılardan beklememek lazım!

Fivverr’da tutunabilmeniz için başlangıçta fedakarlıklar yapmanız gerekebilir. Mesela örnek verelim. Diyelim ki Grafik tasarımcısınız ve tasarım işleri yapıyorsunuz. Yapımı ortalama 5-10 dakikanızı alacak bir iş için 100 dolar diye ilan vermeyin. Çünkü sizi kimse tanımıyor ve kimse tanımadığı ve nasıl iş yaptığını bilmediği birine 100 dolarını vermek istemez. Amerikalı olsa bile. Çünkü bizim ülkemiz gibi on binlerce 3. dünya vatandaşı piyasada bulunmakta ve işleri kaliteli ve ucuza yapmakta. Bunların başında Hintliler ve Pakistanlılar gelmektedir. Hele ki yazılım sektöründenseniz mutlaka düşük fiyatlarla ilan açın. Satışlarınız sonunda kitle oluşturacak ve daha yüksek fiyata satabileceksiniz. Ben de geçen seneden beri fivverr’da hizmet veriyorum. Ne kadar kazandığımı sormayın sakınn:)

Fiverr platformu ile ya da internetten para kazanmak ile ilgili aklınızdaki soruları yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

 

Fiverr’a Kayıt Olmak ve Para Kazanmaya Başlamak İçin Tıklayın

Tavisyeler;

Hazır İnternet Sitesi Kurulumu

Hazır E-Ticaret Sitesi

Web Tasarım Hizmeti

Seo 

WordPress Seo 

Wix Seo

 


MEHMET TOPRAK

MEHMET TOPRAK

Kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini üstlendiği wikikultur.com'da makaleler ve içerikler üretiyor.
http://www.wikikultur.com


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.