Karma Hikâyeler Bölüm 2 | Podcast Serisi

Karma Hikâyeler Bölüm 2 | Podcast Serisi #2

Merhaba saygıdeğer okuyucularım yeni podcast yayınımı hazırladım. Şuradan dinleyebilirsiniz.

Geçen hafta instagram takipçilerimden aldığım 25 farklı kelime ile yarım saat içerisinde bir hikâye oluşturdum. Hikâyedeki olay örgüsü tamamen doğaçlama olup, kelimelerin veriliş sırasıyla oluşturularak işleri zorlaştırmak istedim. Ben yazarken eğlendim, okurken de eğleniyorum. Umarım sizlerden de aynı etkiyi alabilirim.

Kelimeler

Safderun, gurur, kedi, kara, yaprak, tevekkeli, eksilmek, sömürge, sükûnet, epilepsi, bir, benzersiz, kırlangıç, müteşekkir, Rönesans, anksiyete, sehpa, sergüzeşt, gözaltı, şiraze, tütsü, organize, arbalet, lüzuci, hazan. (25 kelime)

Karma Hikâyeler Bölüm 2 | Podcast Serisi
Karma Hikâyeler Bölüm 2 | Podcast Serisi

Efsun safderun bir insandı. Bir de üstüne gururluydu. Sevdiklerinin yanında kedi gibi olurdu. Onun bu davranışları nedeniyle geçmişi kara kaplı defter gibiydi. Çünkü kendisine yapılan yanlışlara karşı şaşkın ördek gibi bakar, yaprak kımıldatmazdı. Onun sabit duruşu tevekkeli değildi. Eksiliyordu, sömürülüyordu. Fakat sükûnetini hiç kaybetmiyordu.

Epilepsi hastası olduğunu öğrendiği gün dünyası başına yıkılmış ancak vazgeçmemiş ve bir yılda bu durumu en aza indirgemeyi başarmıştı. Çünkü o, benzersiz bir insandı. Efsun insanları alttan aldığı gibi bir kenara ayırırdı. Kinci değildi. Fakat ruh sağlığı, herkesten önce getirmesi gerektiği bir konuydu. Salona yeniden varınca camına gelen kırlangıcı fark etti. Kırlangıcın güzelliğine dalmıştı ki aklına hayatında iyi insanların olduğu da geldi. Alttan aldığı insanlar olduğu gibi onu alttan alan insanları da bir kenara ayırdı, onlara karşı müteşekkir kalıyordu. Bu art arda gelen düşünceleri birçok başka düşünce izledi.

Sonra gözü röprodüksiyon tablosunun hemen yanında duran Rönesans tablosuna kayınca, bu tablonun aslında küçük anksiyete krizlerine ne kadar iyi geldiğini anladı. Sehpanın üzerinde duran telefonu çalınca irkildi. Adını yalnızca çaldığında hatırladığı arkadaşının sergüzeşt yaşamı başına bela olmuş, gözaltına alınmıştı. Bu habere üzülmüştü. Arkadaşını ne kadar az görse de hatta çoğu zaman adını dahi unutsa da telefonu kapattıktan sonra şirazesi kaymışa döndü.

Sakinleşmek için yaktığı tütsü bir süre ona iyi geldi. Organize bir çeteye bulaşmış ve arbalet gibi eski bir silahı kullanırken yakalanmış arkadaşını düşünürken tütsü ile oynamaya başladı. Bir şeyi düşünürken başka şeylere dokunmak onun ruhsal durumuna iyi geliyordu. Fakat az kalan tütsüsü lüzuci bir durumda olduğundan dokundurduğu her şeye yapışmaya başladı. Efsun çabuk sıkılan birisi olduğu için tütsünün çubuğunu kenara bırakıp üzgün adımlarla pencerenin kenarına yaklaştı, kırlangıç çoktan uçup gitmiş sanki aylarını birkaç saniyede geçirmişti. Artık hazan mevsimi gelip çatmıştı.

Karma Hikâyeler Bölüm 2 | Podcast Serisi
Resim 愚木混株 Cdd20 tarafından Pixabay‘a yüklendi

 

İlker Has’ın son yazılarına ulaşmak için tıklayınız.

Deneme kategorisindeki yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Bizi Linkedin üzerinden takip etmek için tıklayınız.

Edebiyat kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

 

Karma Hikâyeler Bölüm 2


Leave a Reply

Your email address will not be published.