Karma Hikâyeler Bölüm 4 | Podcast Serisi

Karma Hikâyeler Bölüm 4 | Podcast Serisi #4

Merhaba saygıdeğer okuyucularım yeni podcast yayınımı hazırladım. Şuradan dinleyebilirsiniz.

Geçen hafta instagram takipçilerimden aldığım 41 farklı kelime ile yarım saat içerisinde bir hikâye oluşturdum. Hikâyedeki olay örgüsü tamamen doğaçlama olup, kelimelerin veriliş sırasıyla oluşturularak işleri zorlaştırmak istedim. Ben yazarken eğlendim, okurken de eğleniyorum. Umarım sizlerden de aynı etkiyi alabilirim.

Kelimeler

Oyun, elf, mutluluk, İlker, Fenerbahçe, röpteşambır, sigara, yoga, cüzdan, bulgurcuk, baba hakkı, utanç, lapa lapa, gidiyorum, arayamam, yapılanma, imsakiye, kayış, saudade, gri, güven, yıldız, fincan, kalemlik, monitör, hafıza, iklim, rıza, göç, karar, kepenk, müşkülpesent, endam, kancık, badire, gurur, numune, yumuşatıcı, döpiyes, mecbur, muvaffakiyet. (41 kelime)
Karma Hikâyeler Bölüm 4 | Podcast Serisi
Karma Hikâyeler Bölüm 4 | Podcast Serisi

Dün gece yaşananlar oyun değil, gerçekti. Yorucu bir gecenin ertesi gününü elfler hakkında küçük bir yazı okumakla geçirmek istiyordu. Fakat İlker onu Fenerbahçe maçını izlemeye davet etmişti. Röpteşambırını giydi, sigarasını yaktı ve düşünmeye başladı. Sakin bir kafayla düşünmesi için sigara yeterli olmayınca yogaya yöneldi. Pek uzun sürmeyen etkili bir yoganın ardından cüzdanını karıştırdı ve akşam maça gitmeyeceğine karar verdi. Dışarıda bulgurcuk yağıyor ve Efsun baba hakkını yemiş gibi utanç duyuyordu. Dışarıdaki kar lapa lapa yağmaya dönmüştü ki üzerindeki utancın nedenini kendisine ifade edebildi.

Gidiyorum mesajını almıştı. Bu mesaja rağmen arayamam diyordu. Karşısındakinin yapılanmaya girmesi gerektiğini düşünüyordu. Bu yapılanma ona karşısında nasıl durması gerektiğini öğreteceğini düşündürtüyordu. Fakat öyle olmadı ve imsakiye saatinde Efsun için kayış koptu. Saudade bir his içerisinde sanki gri bir bulut kaplamıştı özlemini. Güvenim kaybolmasaydı dedi kendi kendine sonra da bir yıldızın kayışına şahit olurken yeniden güvenebilmeyi diledi. Üstüne bir de fincan kapattı. Kalemliğinden bir kurşun kalem alıp kâğıda bir şeyler yazdı. Bunun eski bir ritüel olduğuna inanıyordu. Daha sonra karşısında duran monitörde gözüktü, kâğıtta yazılanlar. Hafızasını taze tutmak adınaymış, bütün bu uğraşlar.

İklim sorunlarından dolayı buraya kendi rızası olmadan göç etmişti. Karar günü geldiğinde kepenklerini kapatmış ve yeni yaşam yerine doğru yola koyulmuştu. Müşkülpesent yaşamını bırakmış endamlı birisiydi. Kancık insanların arasından sıyrılmış, zorlu badireleri atlatıp gelmişti buralara kadar. Bu gururlu yapısı, herkesle başa çıkabileceğini gösteriyordu ve bu gösterim, hikâyesinin kalitesini gösteren bir numuneydi, yalnızca.

Efsun bu hikâyenin başından onu tanımış ve bu ilk an onun içindeki bazı kapıların açılması için yeterli olmuştu. Yine de yaşanılanlardan sonra ilk hislerini hiçbir zaman unutamıyordu. Daha sonra yumuşatıcıyı, yıkayıp dolaba kaldırması gerektiği döpiyes elbisenin üzerine döküp çamaşır makinesi çalıştırdı. Ailesiyle yaşadığı zamanlardan kalma bu alışkanlığı yapmaya kendini mecbur hissediyordu. Fakat ailesiyle yaşadığı dönemde bu muvaffakiyeti göz doldursa da şu zamanlarda bunu bir zorunluluk olarak görüyordu.

Karma Hikâyeler Bölüm 4 | Podcast Serisi
Resim 愚木混株 Cdd20 tarafından Pixabay‘a yüklendi

 

İlker Has’ın son yazılarına ulaşmak için tıklayınız.

Deneme kategorisindeki yazılarımızı okumak için tıklayınız.

Bizi Linkedin üzerinden takip etmek için tıklayınız.

Edebiyat kategorisindeki diğer yazılarımızı okumak için tıklayınız.

 

Karma Hikâyeler Bölüm 4

 


Leave a Reply

Your email address will not be published.