Kendimden Hallice Röportajı| 14 Soruda Kendimden Hallice

Kendimden Hallice Röportajı| 14 Soruda Kendimden Hallice

Wikikültür için röportaj veren Kendimden Hallice’ye çok teşekkür ederiz.

SORU 1) Merhaba; öncelikle grup üyelerini tanımak isteriz, kısaca kendinizden bahseder misiniz?

Merhaba, biz Kendimden Hallice. Solist ve besteci Ozan Özalp, gitarcı Eren Bektaş, klavye Çınar İçli, bas gitar Batuhan Aytekin, davul Onat Oskay. 2013 senesinde Ozan Özalp tarafından Kendimden Hallice grubu kuruldu, temelleri atıldı. En başından beri beste grubuyuz. Cover yapan bir grup olmadık, alternatif ve bağımsız tarzda bir çok sound’u sentezleyerek tarzımızı oluşturuyoruz.

 SORU 2) Grup nasıl kuruldu? Hikayesini dinlemek isteriz.

Ozan: “İçimde hep bir grup müziği yapma hayalim vardı kendi çapımda besteler yapardım. Eskilerden beri şiir ve düz yazı da yazardım yazdığım şeyleri de müzik ile bir araya getirip o şekilde değerlendirebileceğimi düşündüm. İçimde hep bu hissiyat vardı ardından karar verdiğim sene Ünlü prodüktör, duayen Nino Varon ile denk geldik tanıştık ve ardından ben grubu kurmaya karar verdim. Manevi olarak çok büyük bir inanç kaynağı oldu benim için Nino. Yani şöyle ki; içimde inandığım bir hissiyatı Nino ile denk gelmem daha da güçlendirdi, sonrasında bu günlere kadar geldik.

SORU 3) En sevdiğiniz parçanız hangisi?

En sevdiğim parçamız genelde hep en son en yeni yaptığım parça oluyor. Ardından parçaya karşı kendimi çok yakın hissetmemeye başlıyorum. Çünkü yaşadığım şeyler beni etkiliyor ve yeni şeyler yazmaya itiyor, bu yüzden hep en yeni yaptığım parça beni daha iyi anlıyor ve anlatıyor. Bu yüzden en son en yeni yaptığım parça en sevdiğim parça oluyor ama uzun süredir bağlı kaldığımı hissettiğim bir parça var o da ‘Sakince Yoruldum’.

Kendimden Hallice Röportajı| 14 Soruda Kendimden Hallice
Kendimden Hallice Röportajı| 14 Soruda Kendimden Hallice

SORU 4) İlerideki hedefleriniz nelerdir ve buna yönelik planlarınız var mı?

Çok plan yapmayı sevmem plansız ve anı yaşarım yani buna gayret ederim. Kısacası ufak ve genel planlarım olur hep. Hedefim müzik dünyasına kendi çivimi çakmam ve çıktığımda da iz bırakarak çıkmam yani bir iz bırakmak hedefim. Kalıcı olmak da denilebilir.

SORU 5) Müzikle tanışmanız nasıl oldu?

Anne karnında başladı desem yeridir 🙂 Babam da müzik ile ilgileniyor, keman çalıyor 25 yaşında başlamış büyük bir kitaplıktır babam benim için. Her konuda olduğu gibi müzikte de öyle tabii. Aynı zamanda davul da çalar bir gün babamın eski davuluna göz diktim. “Baba dedim, benim için kurar mısın? Denemek istiyorum çalacağımı hissediyorum.”  O günden beri müzikten hiç kopmadım kopamadım daha doğru olur.

SORU 6) Bestelerinizi yazarken neyden/nelerden ilham alıyorsunuz?

Genel olarak her şeyden etkileniyorum ilham ansızın geliveriyor.

SORU 7) Grubun adı nasıl ortaya çıktı?

Bir beste yapıyordum, içinde Kendimden Hallice geçiyordu besteyi bitiremedim, daha doğrusu bitti ama içime sinmemişti. Sonra da dedim ki; “Kendimden Hallice beni çok iyi anlatıyor grubun ismi bu olmalı.” dedim ve o günden beri o şekilde kaldı. Grupta herkes kendisinden bir şeyler de katıyor bu da önemli bir detay tamamen grupta herkes kendinden hallice.

Kendimden Hallice Röportajı| 14 Soruda Kendimden Hallice
Kendimden Hallice Röportajı| 14 Soruda Kendimden Hallice

SORU 8) İlerlediğiniz bu kariyerde kendinize rol model olarak belirlediğiniz birileri vardır diye tahmin ediyoruz. Türkiye ve dünyada bu isim/isimler kimler?

Açıkcası çocukluğumdan beri Michael Jackson hayranıyım. Birçok isim var Türkiyede; Mazhar Alanson,Teoman, Kaan Tangöze, Yavuz Çetin hep ilgimi çeken beğendiğim ustalar, besteciler.

SORU 9) Yeni bir single ne zaman gelir? Bir planınız var mı?

Tabi bu konu için plan yapıyorum 🙂 Yeni parçalar hazır çok yakında güzel bir single gelecek herkes beklemede kalsın biz çok severek yaptık seveceğinizden şüphemiz pek yok.

SORU 10) Şarkılarınızın söz ve müzikleri genelde kime ait oluyor?

Söz ve müziklerin hepsi Ozan Özalp’e ait.

SORU 11) Bildiğiniz üzere piyasada çok fazla grup var. Grubunuz açısından bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Evet fazla grup var. Açıkcası müziğin denenmesine ve yapılmasına bir şeyler sentezleyip yeni şeyler yapılmasına çok güzel bakıyoruz, başarılı birkaç arkadaş görüyoruz başarılarıyla mutlu oluyoruz.

SORU 12) Pandemi bittikten sonra konser verme gibi planlarınız mevcut mu? Eğer mevcut ise nereleri düşünüyorsunuz?

Kesinlikle şimdiden hazırlıkları başladı bile. Türkiye genelinde düşünüyoruz her yere gitmeye çalışacağız.

Kendimden Hallice Röportajı| 14 Soruda Kendimden Hallice
Kendimden Hallice Röportajı| 14 Soruda Kendimden Hallice

SORU 13) Son zamanlarda dinlediğiniz bir şarkı veya grup var mıdır?

Son zamanlarda biraz fazla tükettim galiba ama bu ara çok fazla klasik müzik dinliyorum diyebilirim.

SORU 14) Son olarak bu röportajı kabul ettiğiniz için WİKİKÜLTÜR ailesi olarak çok teşekkür ediyoruz 🙂 Dinleyicilerinize ve Wikikültür’ü takip edenler için son olarak neler söylemek istersiniz?

Herkese teşekkür ederiz, takipte kalın yeni güzel şeyler var. Sevgi ve Saygıyla.

 

 

Kendimden Hallice grubu Instagram hesabı için tıklayınız.

Röportaj kategorisindeki diğer röportajlarımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Twitter hesabımıza ulaşmak için tıklayınız.


WİKİKÜLTÜR

WİKİKÜLTÜR

2019 Haziran ayında Paylaşmaya Değer Bilgiler! mottosuyla faaliyetlerine başlayan “wikikultur.com”, kendisine koymuş olduğu büyük hedefler doğrultusunda ilerleyen bir kültür/sanat platformudur.
https://wikikultur.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.