Kurumsal Mail Hosting Nedir? 2022’de Mail Hosting Neden Önemlidir?

Kurumsal Mail Hosting Nedir? 2022’de Mail Hosting Neden Önemlidir?

E-mail hesaplarınızı günlük hayatınızda çok sık kullansanız da, ücretli ve ayrı bir kurumsal mail hosting /posta sunucusu kiralamak birçok e-mail kullanıcısı için tamamen gereksizdir. Yine de, faturalarınız, müşteri iletişim bilgileri veya e-posta hesabınızda saklanan diğer hassas bilgiler gibi önemli belgeleriniz söz konusu olduğunda işler düşündüğünüzden biraz karışıktır.

E-postalarınızı nasıl kullandığınız önemli değildir, ancak çoğu Ticari veya kişisel e-posta kullanıcısı için ayrı bir posta sunucusu (mail hosting) almak zorunludur. Yine de, iş belgeleriniz veya e-posta hesabınızda saklanan diğer hassas bilgiler söz konusu olduğunda işler kafa karıştırıcıdır

“Barındırma paketimle birlikte verilen e-posta adreslerini kullanabilirim” veya “Ücretsiz posta hizmetlerini kullanıyorum” diyor olabilirsiniz.

Bu içerik, gmail, yandex mail gibi ücretsiz hizmetler ve kurumsal mail hosting arasındaki bu kafa karıştırıcı kavramları ortadan kaldırmak adına yazılmıştır. Zira isim@sirket.com e-posta adresinizi kullanmak yerine herhangi bir e-posta@gmail.com gibi bir e-posta kullanırsanız güvenlik açısından bir sıfır geriden başlamış olabilirsiniz; Küçük bir ihmalkarlık içib müşterilerinizin ve abonelerinizin vb. güvenini kaybetme riskiniz yoktur.

 

Kurumsal Mail Hosting Nedir?

Kurumsal Mail Hosting Nedir?
Kurumsal Mail Hosting Nedir?

E-posta barındırma, Hozzt, Hostinger gibi bir hosting sağlayıcısının kullanıcılarına e-posta sunucuları kiraladığı ve yalnızca e-postalarınızı yönetebileceğiniz bir hizmettir. Birçok hosting şirketi size hosting planınız dahilinde ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir mail domain sunarken, çoğu işletme profesyonel e-mail servislerinin esnekliğinden ve gücünden yararlanmayı tercih eder. Mail Hosting hizmeti, hem gelen hem de giden e-postaların özel bir posta sunucusu tarafından ek güvenlik sistemleriyle yönetilmesidir.

Bir etki alanına bağlı e-postayı yönetmek ve ücretli  Mail Hosting hizmetleriyle istediğiniz herhangi bir e-posta kimlik doğrulama şemasını uygulamak için özel e-posta platformları alırsınız.

 

Kurumsal Mail Hosting Avantajları Nelerdir?

Bir firma ya da şirket sahibiyseniz verilerin gizliliği ve güvenliği için mail hosting kullanmanız önemlidir. Alan adınızın e-posta adreslerinizde bulunmasının profesyonelliğine ek olarak, verilerinizi ücretsiz e-posta hizmet sağlayıcılarının eline bırakmak yerine Mail Hosting hizmetlerinizi değiştirmeniz önerilir. İşletmeler hosting firmalarına bu hizmet için ödeme yapar, bu nedenle e-postalarda bir şeyler ters giderse 7/24 destek güvencesine sahip olursunuz.

Birçok durum İşletmenize ciddi zararlar verebilir:

Parolanız çalınabilir, saldırıya uğrayabilir veya parolanızı unutabilirsiniz, böylece e-postaya ve ilişkili dosyalara erişimi hızla geri kazanabilirsiniz. Neden mümkün? Çünkü premium bir hizmet için para ödüyorsunuz.

E-postayı sürekli olarak kendi başınıza sürdürmek ve desteklemek veya kurum içi hizmetlere güvenmek, maliyetlerinizi ve donanım ve yazılım sorunları ve bulaşma olasılığını artıracaktır. Bu tür sorunlar, e-postalarınızın birkaç saatten birkaç güne kadar kapalı kalmasına neden olabilir, bu nedenle bir dizi işletme modern Mail Hostinghizmetlerini tercih ediyor.

Tüm iş profesyonel iş sahibi insanların mail hosting kullanıp kurumsal e-postalara sahip olması gerekirken, çoğu kişi Mail Hosting hizmetini kullanmaktan emin değildir. Dahası bu terimi web hosting ile karıştırabilmektedir. Farkı nalaşılmış olsa bile, mail hosting hesabının kendilerine nasıl fayda sağlayacağından emin değiller.

 

Mail Hosting ve Web Hosting Arasındaki Farklar

Kurumsal Mail Hosting Nedir? 2022'de Mail Hosting Neden Önemlidir?
Kurumsal Mail Hosting Nedir? 2022’de Mail Hosting Neden Önemlidir?

Web hosting ve Mail Hostingarasında çok fazla karışıklık olduğundan, bu iki barındırma türünü hızlıca gözden geçirelim.

1. Web Hosting

Web Hosting, web site dosyalarınızın internette yayınlanması için gerekli depolama alanı, CPU, bellek ve bant genişliği gibi bilgisayar kaynaklarını sağlayan bir hizmettir. Kullanıcılar, bir web tarayıcısı aracılığıyla ziyaretçinin HTTP isteklerini mümkün kılmak için web hosting sunucularında web sitesi içeriği oluşturabilir ve saklayabilir.

Bir web sitesini ve tüm içeriğini bir mağaza olarak düşünelim, web hosting bu mağazanın ürünlerini sergilemek için fiziksel bir alan sağlar – bu durumda; buna metin, resimler, videolar ve sitenin içeriğini oluşturan diğer her şey dahildir.

 

2. Kurumsal Mail Hosting

Kurumsall Mail Hosting hizmeti, tüm e-posta iletilerinizin ve ilişkili (ekli) dosyalarınızın bir sunucuda depolandığı yerdir. Web sitenizin etki alanı adresine bir e-posta aldığınızda, e-posta internet üzerinden yönlendirilir ve alıcı sunucusunda saklanır. Bu noktada sunucu yöneticileri, herhangi bir spam filtresini, yönlendirme isteklerini ve gönderenin herhangi bir kara listede olup olmadığını dikkate alarak hangi işlemin (yanıtla veya yoksay) yapılacağını belirleyecektir.

Bir Mail Hosting hizmeti, alan adınızın bağlı olduğu barındırma hizmeti dışındaki e-postalarınızı yönetmenize olanak tanır. Bu sayede web sitenizi farklı bir firmanın hosting hizmeti üzerinden yayınlasanız bile, Exchange email hosting üzerinden e-postalarınızı hızlı ve kesintisiz bir şekilde yönetebilir ve kullanabilirsiniz.

 

Tavisyeler;

Hazır İnternet Sitesi Kurulumu

Hazır E-Ticaret Sitesi

Web Tasarım Hizmeti

Seo 

WordPress Seo 

Wix Seo

 


MEHMET TOPRAK

MEHMET TOPRAK

Kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini üstlendiği wikikultur.com'da makaleler ve içerikler üretiyor.
http://www.wikikultur.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.