Netflix Film Önerisi

Netflix Film Önerisi

29 Ağustos 1997 yılında kurulmasına rağmen son yıllarda hayatımıza bomba gibi düşen ve hemen her yaş grubuna özel içerikleriyle artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olan Netflix, çeşitli dublaj ve alt yazı seçenekleriyle seyircilerine kaliteli içerik üretmiş ve hâli hazırda üretiyor durumda. Hâl böyle olunca kalitenin tadına varan seyirciler için filmler ve diziler çerez gibi art arda bitiyor. Günün her saati istediğimiz dilde kaliteli senaryosu ve kaliteli çözünürlüğüyle eğlencemizi ikiye katlayan, sadece kendi ürettiği içerikleri değil, geçmişin popüler olan veya daha önce hiç duyulmamış yapımlarını da bize izleme şansı tanıyor. Netflix kullanıcıları veya Netflix kullanıcısı olmayan sinemaseverler için hazırlanmış, hemen hemen her yerde bulunabilecek 3 filmden oluşan öneri listesi sizlerle…

1) Django Unchained

Öneri listemizin ilk numarası için “Django Unchained” filmini seçtim. Film Türkçe adıyla “Zincirsiz” olarak biliniyor. Filmi izlediğimiz zaman Zincirsiz ismini; zinciri kopmuş ya da zincirini koparan biri olarak gözümüzde tasvir etmek pek kolay olacaktır.

Film 1858 Texas’larında geçiyor. Ana karakterimiz Django (Jamie Foxx) ve karısı Broomhilda’yı (Kerry Washington) köle olarak ayrı insanlara satılıyorlar. Alman bir diş doktoru olan Dr. King Schultz (Christoph Waltz) köle olan Django’yu, işine yarayacak bir bilgiye sahip olduğu için satın alıyor. Dr. King Schultz Django’nun yardımını aldıktan sonra Django’yu özgür bırakıyor ve karısını kurtarması için yardımda bulunuyor. Dr. King Schultz’un sadece doktor olmadığı bu filmde tam bitti dediğimiz an yeniden başlayan filmin bir diğer başrol oyuncusu ise kadın erkek fark etmeksizin oyunculuğu ve yakışıklılığıyla herkesi kendisine hayran bırakan Calvin J. Candie rolündeki Leonardo DiCaprio filmin ikinci yarısı diye tabir ettiğim, sonun başlangıcında ortaya çıkıyor ve oyunculuğu ile filme yeniden hayat veriyor.

Netflix Film Önerisi
Netflix Film Önerisi

Dr. King Schultz ve Django, Broomhilda’yı Calvin J. Candie’nin çiftliğinde almak için gittiğinde olaylar planladıkları gibi gitmiyor ve ortalık karışıyor. Irkçılığın ve köleliğin bolca vurgulandığı, siyahilerin sadece köle değil aynı zamanda asil ve de soylu sınıfından olabileceğini vurgulayan Quentin Tarantino’nun yazdığı ve yönettiği 2012 yapımı Western filmi beş Akademi Ödülü de dahil olmak üzere birçok film endüstrisi ödülüne aday gösterildi. Christoph Waltz Altın Küre, BAFTA ve Akademi Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü kazandı. Tarantino ise Akademi Ödülü, Altın Küre ve BAFTA ödülünü kazandı. Ayrıca “Django Unchained” Tarantino’nun en yüksek hasılat yapan filmi olmuştur. Bütçesi 100 milyon dolara yakın hasılatı ise 425 milyon dolardan fazla olmuştur.

2012 yapımı 2 saat 45 dakika olan Quentin Tarantino filminin İMDb puanı 8,4/10, Beyazperde’den ise 4,4/5 puan almıştır.

 

2) No Country For Old Men

Şimdiden uyarıyorum, bu film şiddet içerdiği bazı diyaloglardan ve uyuşturucu konusundan dolayı 15 yaş ve üzeri yaş grubuna hitap etmektedir.

Öneri listemizin iki numarası için “No Country For Old Men” filmini seçtim. Film Türkçe adıyla “İhtiyarlara Yer Yok” olarak biliniyor.

Netflix Film Önerisi
Netflix Film Önerisi

Llewellyn Moss (Josh Brolin) adındaki ana karakterimiz bir gün geyik avına çıktığında karşılaştığı manzara karşısında şaşırır. Çünkü karşısında uyuşturucu pazarlığının bol kanlı çatışması sonucu ölen bir düzine insan vardır. Llewellyn o hengame sonucunda sadece parayı alıp gitmek istiyor fakat su isteyen yaralı bir adamı o durumda bırakmayıp akşamında ona su getirir. Ne kadar insanlık yapsa da bu iyiliği başına dert olur ve ortadaki parayı isteyen başkası tarafından yani Anton Chigurh (Javier Bardem) ile karşılaşmasına neden olur. Her şey Llewellyn ve manyak katil Anton arasında geçiyor gibi gözükürken katili takip eden bir de Şerif Bell (Tommy Lee Jones) vardır. Bu kovalamacanın sonunda Anton’a neden manyak dediğimi anlayacağınızı umuyorum.

Film sahipsiz kalan paraya konan Llewellyn’in peşinden giden acımasız manyak katil Anton’u ve onu yakalamaya çalışan emekliliğine yaklaşmış ve son görevi gibi davranan Şerif Bell’in birbirini takip ettiği Gerilim/Western tadında bir film olarak dikkat çekiyor.

No Country For Old Men, Cormac McCarthy’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanmış 2007 yapımı film 2 saat 3 dakika uzunluğundadır. Yönetmen koltuğunda Ethan Coen ve Joel Coen kardeşler vardır. Beyazperde’den 3,6/5 puanlaması alsa da İMDb’den 8,1/10 puan almıştır.

 

3) Green Book

Öneri listemizin üç numarası için Oscar Ödüllü(En İyi Film Ödülü) “Green Book” filmini seçtim. Film Türkçe adıyla “Yeşil Rehber” olarak biliniyor.

Netflix Film Önerisi
Netflix Film Önerisi

Filmin başrollerini Don Shirley (Mahershala Ali) ve Tony Lip (Brian Hayes Currie) paylaşıyor. Dünyaca ünlü siyahi bir piyanistin yolculuğunu, konserlerini ve insan ilişkilerini gözler önüne seren film, siyahi piyanistin yanına her işini yapacak bir şoför almasıyla başlar. Macera boyunca katı şoförün içindeki sevginin de ortaya çıkmasıyla, patron-işçi ilişkisinden çok iki insanın dostluğu da gözler önüne serilmiştir.

Green Book’un yönetmenliğini Peter Farrelly’nin gerçekleştirdiği, 2018 çıkışlı 2 saat 10 dakika uzunluğunda komedi-drama filmidir. Film İMDb’den 8,2/10 puan alırken, Beyazperde’den 4/5 puan almıştır. Bütçesine 23 milyon dolar harcanan Green Book sadece Amerika gişesinden yaklaşık olarak 70 milyon dolar gelir elde etmiştir.

 

Görsel Kaynakları:

Yazı içi görsel için tıklayınız.

Yazı içi görsel için tıklayınız.

Yazı içi görsel için tıklayınız.

 

 

Sinema ve dizi kategorisi için tıklayınız.

Bizi Twitter’dan takip etmek için tıklayınız.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.