Rollercoin Nedir? | İnternetten Para Kazanma #1

Rollercoin, yani Online Bitcoin Madencilik Simülatörü

Biliyoruz ki bitcoin kazanmak için madencilik yapılıyor. Bir yandan buna Bitcoin Kazımacılığı da deniliyor. Bazı insanlar bu işi meslekleri olarak kabul edebiliyor. Bu kazımacılık ya da daha genel bir isimle madencilik işi için güçlü bilgisayarlar ya da güçlü makineler gerekebiliyor.

Peki bu Rollercoin Nedir?

Rollercoin ise bu madencilik için size bir simülatör sunuyor. Burada size ait odanızda belirli miktar fiyatları olan makineleri isterseniz satoshiler ile isterseniz de oyunun parası olan RLT ile alıp odanızda yine belirli miktarda bulunan satoshiler ile aldığınız rafların üzerine koyabiliyorsunuz. Böylelikle oyuna girmediğiniz zamanlarda puanlarınız düşmeden kazanmaya devam edebiliyorsunuz.

Fakat bilinmelidir ki para kazanmanın zor olduğu gibi bu oyunda da bedava kazanabileceğiniz için zamanınızın ve sabrınızın bol olması gerekmektedir. Çünkü oyun size her şeyi sunuyor, eğer kolayca kazanılabilseydiniz eminiz ki herkes işini gücünü bırakıp bu oyuna yönelirdi. E tabii ki rollercoin yaratıcıları da batarlardı.

Rollercoin Oyunları

Rollercoin Nedir?
Rollercoin Nedir?

Rollercoin’in kullanıcılarına sunmuş olduğu 10 tane aktif oyun var. Bu oyunlar;

 1. COINCLICK
 2. TOKEN BLASTER
 3. FLAPPY ROCKET
 4. CRYPTONOID
 5. COIN-MATCH
 6. CRYPTO HAMSTER
 7. 2048 COINS
 8. COIN-FLIP
 9. DR. HAMSTER
 10. ROKEN SURFER

Her oyun 10 seviyeden ve oyunlar kendi içerisinde 3 seviyeden oluşuyor. Yani oynayabileceğimiz 10 farklı oyunda her seviyede daha fazla puan kazanabiliyoruz. Fakat daha fazla puan kazanmak istediğimiz her an oyun daha da zorlaşıyor.

Rollercoin Nedir?
Rollercoin Nedir?

Fakat oyunlar bilindik oyunlar olduğu için size yabancı gelen hiçbir şey olmayacaktır. Mesela Dr. Hamster dediği oyunun Tetris oyunu olduğunu ya da Coin-Match dediği oyunun Candy Crush oyunu olduğunu düşünürsek sizi zorlayan tek şey belirli sürede ulaşmak zorunda olduğunuz puanlar diyebiliriz. Eğer puanlara ulaşamazsanız da kazandığınız kadar puanı toplam gücünüze katabiliyorsunuz.

Oyunlar hakkında süre puan gibi konularda daha fazla bilgi edinmek için ya da rollercoin hakkında daha fazla bilgi almak için resmi siteden verdikleri discord linklerine yani buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Rollercoin’den Para Çekmek

Aslında Rollercoin’den para çekmek diye bir tabir yok. Çünkü Rollercoin size para değil kripto koin kazandırıyor. Çok değişken olabilen bu kripto paralar içinse net bir fiyat vermek zor oluyor. Oyundan istediğiniz miktarda kripto koin çekemiyorsunuz.

500.000’ni aşkın kullanıcı sayısı olan Rollercoin’de son güncelleme olarak Tether Kripto coin birimi geldi. Daha önceden ise Bitcoin, Ethereum, Doge ve oyunun kendi para birimi Rollertoken vardı. Rollertoken’i zaten çekemiyorduk peki diğer koinler için en az kaç çekebiliriz? İşte sırasıyla;

 1. BTC 0.0001
 2. ETH 0.008
 3. DOGE 360
 4. TETH 100

Tabii bu sayılara ulaşmak fazlasıyla zor olabildiği oluyor. Belki de bir ay beklememiz gerekiyor ancak buna değecek diyebiliriz. (Tabii anlatmaya başlamadan önce Yatırım Tavsiyesi Olmadığını söylemek isterim.) Çünkü fiyatları artan kripto paralar üzerinden düşündüğümüzde şu an bir DOGE’yi 0.50 kuruş olarak düşündüğümüzde 360 DOGE 180 Türk Lirası olurken, DOGE’nin fiyatı daha yukarıya çıktığında fiyat artacaktır. Tabii bu Yatırım Tavsiyesi Değildir. Çünkü yükselmesini beklediğimiz coinler aniden düşebilir. Böyle olduğunda ise zamanımızın kazanç değil kayıp olduğunu görebiliriz.

Oyunda Puanımız Neden Siliniyor?

Oyun kullanıcılarının devamlılığına bakıyor. Ulaşılan puandan, kazandığımız bilgisayara göre ne kadar zamanda silineceğini söylüyor. Yani ilk başlarda puanımız oyuna girmediğimiz 24 saat içerisinde silinirken puanınız daha çok yükseldiğinde bu zaman dilimi 7 günü buluyor. Eğer yükseldiğiniz puandan düşmek istemiyorsanız belirli aralıklarla mutlaka oyuna girmeniz gerekiyor. Ya da güç makinelerini alıp gücünüzün hiç düşmemesini sağlayabilirsiniz.

Rollercoin’e Nasıl Kayıt Oluruz?

Rollercoin’e resmi sitesindeki Start Mining dedikten sonra Sıgn-up kısmından e-mail adresinizle kayıt olabilirsiniz. Resmi siteye ulaşmak için tıklayınız.

Diğer teknoloji yazılarımızı okumak için tıklayınız.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.