Yol’a Düş: Şans Tanımanız Gereken Sanatçı #3

Şans Tanımanız Gereken Sanatçı: Yol’a Düş

 

Şans tanımamız gereken sanatçılar listesinde sanatçı topluluğu olan Yol’a Düş Grubu var. Geçen yazımızda Şekersiz yer almıştı. Bu yazımızda ise bilinmeyen bir gruptan, bir sanatçı topluluğu olan Yol’a Düş grubundan bahsedeceğiz. Şarkı önerisi isteyenlere tek tek şarkı önermek yerine doğrudan sanatçının adını verebileceğimiz, her şarkısının birbirinden güzel olduğu Şans Tanımamız Gereken Sanatçılar listemizin bu yazımızdaki konuğu Yol’a Düş.

Grup üyeleri, Alican Özveren ve Yunus Karabulut “24.05.2018 tarihinde; çiçekli, umutlu bir Yol’a Düş’tük, yarınlar için…diyorlar. Ardından da “Yaptığımız, söylediğimiz eserler; aşkın, umudun, barışın ve kardeşliğin eserleri…” diye ekliyorlar.

Kendilerini daha önce Grup Alzaymır olarak tanıyanlarımız olabilir. Şimdilerde Yol’a Düş olarak biliniyor. Türkü severlerin dikkatlerini güzel sesleriyle, güzel sözleriyle ve güzel yürekleriyle şenlendiriyorlar. Türküleri yüreklerdeki acıya da sevince de derman oluyor. Eksik masalara yapboz parçası gibi tamamlayıcı oluyorlar. Onlar söylüyor, dinleyiciler hissediyor. Eğer inanmıyorsanız, kendilerine şu parçaları dinleyerek şans tanıyabilirsiniz.

Yol’a Düş – Tutuşur Dizelerim

Yol’a Düş – Mavi Türkü

Kliplerinin güzelliği, muhteşem sözlerle birleşince sizi uzak diyarlara yolculuğa çıkarmış bir hissiyat verebiliyor. Kimi zaman rakı masasında derdinize derman oluyorlar kimi zaman ise uzun bir yolculukta hasretinize ortak oluyorlar. İşte bu dostluklarından doğmuş şarkılardan birkaçının sözleri;

Yol’a Düş – Penceremin Buğusuna Çizdim Yüzünü

Penceremin buğusuna çizdim yüzünü
O kara gözlerin düştü, düştü aklıma
Kaderimize kattın el sözünü
Sevdamızı sürdün zalim dar ağacına

Be vicdansız neylerim ben bu sevdayı
Be hayırsız dindiremem ben bu yarayı
Bu yaşımda zindan ettin bana dünyayı
Bu yaşımda zindan ettin bana dünyayı

 

Yol’a Düş – Hırpaladın Sol Yanımı

Hırpаlаdın sol yаnımı
Yıktın ev bаrk ocаğımı
Zаlım sаnа neyledim ki
Yаktın yürek otаğımı

Bekle bir gece olsun
Hıçkırıklа yürek dolsun
Sevdаdır bu yаrа gibi
Dokunmа tenimde solsun

 

Şiirleriyle, türküleriyle şans tanımamız gereken sanatçılar listemizin bu yazıdaki konuğu Yol’a Düş grubuydu. Kendilerine güzel sözleri ve güzel dizeleri ile bize umudu, sevgiyi, barışı ve kardeşliği aşıladıkları için wikikultur.com ailesi olarak iç rahatlığıyla başkalarına tavsiye ettirebildikleri için teşekkür ederiz. Yeterince tanınmıyor olsanız bile söylediğiniz türküler ile birçok insan için çoktan her şeyi başardınız. Yeni bir Şans Tanımanız Gereken Sanatçılar yazımızda görüşmek dileğiyle, esen kalın, sevgilerle…Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.