Sen Seni Seviyor Musun?

Sen Seni Seviyor Musun?

Sevmeli insan.. Çok sevmeli! Peki ama nereden başlamalı? Mesela sen seni seviyor musun?

İçsel mutluluğun en önemli reçetesidir kendimizi sevmek…

Sev kendini güzel insan..

Aynada gözlerinin içine şefkatle bak, kendini olduğun gibi kabul et.. Önce sen sev kendini, kimsenin sevmesini beklemeden…  Neden biliyor musun?

Çünkü sen buna değersin. Kendini başaramadıklarınla, hatalarınla, geçmişinle değerlendirme. Her ne olmuş olursa olsun ayağa kalk ve yürümene devam et..

Sen Seni Seviyor Musun?
Sen Seni Seviyor Musun?

Hayatında bir sürü olumsuzluk yaşamış olabilirsin. Ancak unutma ki bu olumsuzlukların hayatını daha fazla esir almasına izin verirsen daha da uzaklaşırsın kendinden. Oysa ki kendini affedebilirsin, yaşadıklarını tecrübe olarak görebilir, hatalarını kabul edebilirsin ya da geçmişini geçmişte bırakıp geleceğine umutla bakabilirsin. Nerden mi başlamak lazım?

Çıkar hayatından fazlalıkları; fazla kişileri, hoşlanmadıklarını, yapmacık bulduklarını, görmezden geldiklerini, gereksiz bulduğun işleri, fazla eşyalarını, giymediğin ve asla giymeyeceğin ayakkabılarını ya da ne ise sana fazla gelen kurtul onlardan hemen ve sadeleştir hayatını. Sadelik mutluluktur..

Ve sevdiklerin ya da sana sevgiyi çağrıştıran her şeyi hayatının daha da içine al. Daha çok zaman ayır sevdiklerine. Daha büyük bir saksıya koy sevdiğin çiçeği. Daha çok ara, sor mesela uzaktaki dostlarını. Daha çok seyahat et. Daha çok kahkaha at. Daha çok sev kedini. Ve hep daha çoklar olsun hayatında.

Kalbini dinle. Sana daima doğruyu fısıldayan kalbini. Çünkü içimizde iki türlü ses olur aslında. Fısıldayan kalp ve yüksek sesle konuşan egomuz. Sen derinden gelen kalbinin sesine kulak ver.

Kendimi seviyorum de. Aynada gözlerinin içine bakarak içten söyle. Kendimi seviyorum çünkü diye cümleler yaz bir kağıda. Böylelikle iyi olan taraflarını görmezden gelmemiş olursun..

Sen Seni Seviyor Musun?
Sen Seni Seviyor Musun?

Her sabah uyandığında nefes alabilmenin ve yeni bir güne başlamanın değerini bil. Güneşin doğması ve kuşların buna eşlik etmesi, yağmurun yağması, toprağın küçücük tohumdan meyve vermesi, bir bebeğin parmağını sıkması ve daha bir sürü mucizeler mükemmel çalışan evrenin bir parçası. Unutma sen de bu muhteşem sistemin bir parçasısın. Gücünü asla küçümseme.

Sen seni seviyor musun?

Sev dostum, çok sev..

Çünkü ;

Çocukların, ailen, dostların çok seviyor seni,

Kapının önüne koyduğun suyu içen hayvanlar, karşıdan geçmesine yardım ettiğin yaşlı teyze, her sabah gördüğün ve tanımadığın halde gülümsediğin hanımefendi, otobüste agucuk yaptığın bebek,  kaçan topunu tutup verdiğin çocuk, yol tarif ettiğin amca seviyor seni.

Sen de sev kendini hem bedenini hem de ruhunu…

Çünkü  unutma sen buna değersin..

 

Mitoloji kategorisine ulaşmak için tıklayınız.

Bizi Twitter’dan takip etmek için tıklayınız.Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.