Sözde Çağın Mahkumları

Sözde Çağın Mahkumları

Sözde çağın mahkumları; sadakat ve bağlılığın göklere çıkarıldığı, özü boş sevdaların yarıştırıldığı çağın mahkumları değil miyiz?
Sevdiği uğruna canını ortaya koyanlar ve bu uğurda feda edeceklerini yeri doldurulamayacak şekilde tanımlayanların; en temiz duyguların aslını yitirişinde ki başrolleri derin çıkmazları kamçılıyor her seferinde.

 

Sözde Çağın Mahkumları
Sözde Çağın Mahkumları

.
Herkesin yaşayıp yaşattığına inandığı(!) sevgi ve aşkların tam ortasında; ufacık ihtimallere tutunup sonsuz hayallere daldığımız anlara atılmış imzaları sayıklıyor yüreğimiz…
.
Ne gün umut bildin umutsuzluğunu? Hangi sorusuna cevap oldun? Hangi yıldıza onun gibi baktın? Gözyaşları yüreğine düştü mü? Yalnızlığının kanayan yanına merhem oldun mu hiç? Kaç kez ettiğin yeminlerden utandın? Tek bir sözüyle yüzünde güller açtı mı? Sesinde yeşeren çiçekleri özenle topladın mı? Gün batımında teslim oldun mu paylaştığın anların kucağına? Sarıldın mı acılarına korkusuzca? Çocukça kayboldun mu gülüşlerinde? Onsuz geçen günlere inat her yeni güne onunla yeniden doğdun mu? Korktun mu geç kalınmış bir hatırayı avuçlarında saklayamadığın için?Hangi gün içinde büyüttüğü çocuğun başını okşayıp gönlünü aldın?

Kaç gün gözlerinin içine tüm yüklerine ortak olurcasına baktın? Ya da o yüklerin ortağı olacak kadar yüreğinde var mıydın? Gün batımında onunla kayboldun mu hayallerinin bozkırlarında? Güneşin doğuşunda saklı mucizeyi hissedebildin mi gözlerinin içine bakışında? Düşündün mü hiç çocukluğunun kanayan yanlarını nasıl sardığını? Hangi çıkmaz sokaklardan aydınlığa kavuşmak için çırpınıp durduğunu? Bir içten gülüşün gönlünde kopardığı fırtınayı… Bir bakışa bin anlam yüklemeyi… Belki de dinmek bilmeyen hüzünlerini…Kendine bile anlatmaktan çekindiği gerçeklerini… Sesini duyduğundaki yenilgisini… Kalbinde durduğun yerin sevilişini… Kaç zaman kaç mekan öncelik oluşunu…Belki de yeri doldurulamaz boşluğunu…
.
MİLAT BİLMEDİYSEN ONUNLA DOĞAN GÜNEŞİN BATIŞINI HİÇ SEVMEMİŞSİN SEN, HİÇ…

Twitter hesabımız için tıklayınız.

Edebiyat kategorisindeki diğer yazılarımız için tıklayınız.


Müberra

Müberra

Belki seni tebessümlerinde saran şarkının nakaratında saklanıyor düşlerin?Gül güneşe,inatla...🌸
https://wikikultur.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.