Study Stream Nedir?

Study Stream Nedir?

Eve kapatılan insanlar üretkenliği korumak için çalışmaya devam ediyor. Burada, öğrenme akışı kendi kendine çalışma odası, gerekli toplu çalışma ortamını sağlar. Öğrencilerin bakış açısından, belirli bir öğrenme ortamı, bir kişinin çalışma hevesini üretecektir. Bu nedenle zoom grup çalışma odası oldukça ilgi görmüştür. Ücretsiz kullanımlı hizmetler ile öğrenme akışı yakınlaştırma toplantısında gruplar halinde ders öğrenmek mümkündür. Bu odalarda sadece öğrencinin kamerası açılır ve ses kaybolmaz. Bu sayede sanal da olsa iş yerinde bir araya toplanmış birini görebilirsiniz.

study stream nedir

Ayrıca çoğu kullanıcı yakınlaştırma adı olarak sosyal medya kullanıcı adlarını ekrana yazar. Bu sayede kişisel olarak okuyan veya öğrenmeye devam eden diğer insanlarla tanışma fırsatı yakalarsınız. Verimliliği artırmak isteyen öğrenciler son zamanlarda birlikte öğrenme etkinliklerine katılıyorlar. Aslında birçok eğitim içeriği üreticisi Twitch, YouTube gibi kanallarda öğrenme yayınları yapıyor. Bu yayınlar sayesinde yerinde Pomodoro çalışmaları yapılmaktadır.

 

Study Stream’a Nasıl Girilir?

Study Stream’e giriş yapmak için www.studystream.live resmi web sitesini kullanmalısınız. Mevcut grup çalışma odası bu web sitesinde duyurulur. Bu kanallar şu anda “focus room” olarak adlandırılıyor ve Zoom’da 1.000 kişinin konaklayabileceği odalardır. Bu odalara doğrudan hareketli kanallardan girilebilmektedir. Ancak Study Stream kanalına erişebilmek için bilgisayarda Zoom programının da kurulu olması gerekmektedir. Tabii ki kanala cep telefonları, tabletler ve Zoom yüklü diğer cihazlardan da erişebilirsiniz. Yeter ki kanal giriş bağlantısı ve zoom üyeliği için hazır olun.

Study Stream Nedir?
Study Stream Nedir?

Study Stream kullanan kişiler genellikle üniversite sınavlarına hazırlanan veya üniversitede kişisel gelişimi olan kişilerdir. Bu insanların ortak noktası, yalnız çalışmaktan bıkmış olmalarıdır. Özellikle koronavirüs karantina döneminde gençler sosyal olarak eksik kaldı. Bu nedenle, hemen hemen tüm kullanıcılar hizmeti kullanmaktan mutludur.

study stream nedir

Study Stream, etkili bir şekilde öğrenmek isteyenler için ücretli üyelik hizmetleri sunar. Ancak hizmet yöneticisi, ücretsiz kullanımın kalıcı olacağına söz verir. Ancak her gün yoğun olan iş yerinde konsantre olabilmek için sıra beklemek ya da boş yer bulunamamaktadır. Deneyim yaşamak istemeyenler ise ücretli üyelik satın alarak odaya rahatlıkla giriş yapabilirler.

 

Study Stream Ne Diyor?

Taklit Psikolojisi

Başkalarının bunu yaptığını izlersek, taklit veya yansıtma psikolojisi bir şeyler yapmamızı kolaylaştıracaktır. Başka bir deyişle, tıpkı kütüphanede gördüğünüz gibi, başkalarını çalışırken izlemek, daha çok çalışmanızı kolaylaştırır!

Sorumluluk Psikolojisi

Hepimizin bildiği gibi, insanlar izlendiklerini bildiklerinde farklı davranırlar. Koçunuzun, ailenizin veya arkadaşlarınızın izlediğini bildiğinizde, daha uzağa koşacaksınız. Aynı şekilde kütüphanede olduğunuzda da çok çalışkan insanlar sizi görecektir. Bu sizi farklı eylemler yapmaya zorlayacaktır. Görünüşe göre telefonunu kontrol etmeyi bırakıp daha çok kitap okuyacaksın!

study stream nedir

Kaynak

Bilgiler Study Stream’ın resmi sitesinden alınmıştır. Resmi siteye ulaşmak için tıklayınız.

 

Twitter hesabımız için tıklayınız.

Instagram hesabımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bilim kategorisine ulaşmak için buraya tıklayınız.

Görsel Kaynakları:

Öne çıkan görsele ulaşmak için buraya tıklayınız.

Yazı içindeki görsele ulaşmak için buraya tıklayınız.

Study Stream nedir? Study Stream Çalışma Odası Nedir? Study Stream’a Nasıl Üye Olunur? Study Stream Ve Zoom gibi sorularınıza yanıtları bu yazımızda bulabilirsiniz.


WİKİKÜLTÜR

WİKİKÜLTÜR

2019 Haziran ayında Paylaşmaya Değer Bilgiler! mottosuyla faaliyetlerine başlayan “wikikultur.com”, kendisine koymuş olduğu büyük hedefler doğrultusunda ilerleyen bir kültür/sanat platformudur.
https://wikikultur.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.