Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Bu yüzden, Japon animasyonlarını onlarca yıl keşfedip keyifle izledikten ve önde gelen bazı anime web sitelerindeki sıralamaları kontrol ettikten sonra, kesinlikle izlemeniz gereken en iyi orijinal anime TV dizilerinin nihai listemizi oluşturduk.

1. Death Note

Tüm zamanların en iyi anime dizileri
Tüm zamanların en iyi anime dizileri

Ölüm Defteri birçok nedenden dolayı listemizde bir numara. İlk olarak, Japon hayranları tarafından tüm zamanların bir numaralı anime dizisi seçildi. Ayrıca MyanimeList web sitesinde en popüler 1 numaralı anime dizisi olarak sıralanmıştır.

Death Note oldukça karanlık ve kahramanı diğer birçok dizide olduğu gibi basmakalıp bir iyi adam değil. Film, diğer anime dizilerinin cesaret edemediği yerlere gidiyor ve onu kesinlikle büyüleyici kılan da bu.

Shinigami, kurbanın yüzünü görebildiği ve adını Death Note defterine yazabildiği sürece herhangi bir kişiyi öldürebilen bir ölüm tanrısıdır.

Ölüm tanrısı yaşam tarzını yaşamaktan sıkılan Ryuk, insanların onu nasıl kullandığını görmek için bu defterlerden birini insan gerçeklerinde bırakıyor.

Savurgan lise öğrencisi Light Yagami, Ölüm Notunu bulur ve içine bir suçlunun adını yazarak test etmeye başlar. Suçlu anında ölür ve Işık, dizüstü bilgisayarın gücünün gerçekten ne kadar yıkıcı olduğunu anlar.

Işık, defterin yardımıyla dünyayı suçlulardan temizlemeye karar verir ve insanlar ona tapmaya başlar. Ancak polis, suçluları hedef alan bir seri katil olduğunu anlar ve L. adında eksantrik bir dedektifin yardımıyla onu yakalamaya çalışır.

Orijinal manga serisi 2003’ten 2006’ya kadar yayınlandı ve 12 cilt ve 108 bölüm içeriyor.

Madhouse tarafından geliştirilen anime dizisi Tetsuro Araki tarafından yönetilen 37 bölümden oluşuyor . Bunlar, Ekim 2006’dan Haziran 2007’ye kadar Japonya’da yayınlandı. 2006’da diziye dayanan hafif bir roman da yayınlandı, ardından bir dizi Nintendo video oyunu ve üç canlı aksiyon filmi, bir TV dizisi ve Japonya’da mini dizi izledi. Ağustos 2017’de Netflix’te gösterilen bir ABD filmi.

Dizi o kadar popüler hale geldi ki, buna dayalı olarak yazılmış ve bestelenmiş bir Broadway müzikali bile vardı.

Anime dünyasının mutlak en iyisini görmek ve deneyimlemek istiyorsanız Death Note kesinlikle her şeyden önce izlemeniz gereken bir dizi. Bu çok karanlık ve büyüleyici dizi ile sizi bekleyen deneyime hayran kalacaksınız.

2. Titan’a Saldırı – Shingeki no Kyojin

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Ranker tarafından En İyi Aksiyon Animesi seçilen Attack on Titan kesinlikle fantastik ve devrim niteliğinde bir anime. Dizi, memleketini yok edip annesini öldürdükten sonra yeryüzündeki tüm dev insansı Titanları yok etmeye yemin eden Eren Jaeger adında genç bir adam hakkında. Bu dizinin görüntüleri, inanılmaz hikayesi ve atmosferi, onu bu kadar benzersiz kılan ve çoğu anime hayranı tarafından sevilmesinin nedeni.

Büyüleyici hikayesi ve anime serisinin tüm prodüksiyonu, orijinal Attack on Titans’ın sadece 25 bölümü olmasına rağmen, onu en uzun süredir devam eden anime dizisi kadar popüler hale getirdi. Hajime Isayama’nın ödüllü bir mangasına dayanıyor. Bu dizi, gezegende kalan insanları çevreleyen üç duvarı korkunç Titan saldırılarından korumak için mümkün olan her şeyi yapan Eren Shingeki no Kyojin, Mikasa Ackerman ve Armin Arlert’in maceralarını ve Titanlara karşı mücadelesini anlatıyor.

İnsanları korumakla da ilgilenen üç farklı askeri şube var. Askerler, Titanlara saldırmak için ağaçlara, duvarlara ve binalara atlamak için kullandıkları Dikey Manevra Ekipmanı olarak adlandırılan özel yakalama sistemleri kullanıyor. Orijinal dizi 2013’te yayınlandı ve anime serisinin başarısının bir sonucu olarak bir spin-off hafif roman ve manga serisi oluşturuldu. İkinci sezon 2017’de yayınlandı ve Temmuz 2018 için planlanan üçüncü bir sezon var.

2018’de Attack on Titan manga 74 milyon basılı kopya sattı ve bu da onu tarihteki en çok satan manga serilerinden biri haline getirdi.

Öyleyse, ilham verici, iyi tempolu, güzelce çizilmiş aksiyon görmek istiyorsanız, Attack of the Titans serisini mutlaka izleyin. Onlar tarafından o kadar büyüleneceğinize inanıyoruz ki, büyük olasılıkla tüm diziyi aynı anda birden fazla izleyeceksiniz!

3. One Punch Man

 

One-Punch Man (ワ ン パ ン マ ンWanpanman , lit. “Tek Yumruk Adam”) , Bir takma adlı manga çizeri ‘nin yarattığı ve 2009’un başlarında kendi web sitesinde yayımladığı bir Japon süper kahraman parodisidir.  Bu seri daha sonralarda viral hale gelmiş ve Haziran 2012’ye kadar olan sürede websitesi 7.9 milyondan fazla tıklanmıştır. Japonca ismi olan Wanpanman aslında, aslında Japon çocukları arasında çok bilinen bir karakter olan Anpanman ‘ dan esinlenerek türetilmiştir. wanpan kelimesi aynı zamanda wanpanchi(“ing. tek yumruk, tür. tek yumruk”) kelimesini de çağrıştırır. One-Punch Man , aşırı derecede güçlü biri olan ve süperkahramanlık görevini hobi olarak gerçekleştiren Saitama adındaki bir karakterin başından geçenleri anlatır.

Bu serinin dijital versiyonu hali Yusuke Murata Tarafından çizilmektedir ettik 2012 yilindan İtibaren Shueisha’nın ‘nın Haftalık Genç Jump Web Comics websitesinde yayımlanmaktadır. Viz Media tarafından bu remake serinin İngilizce olarak yayımlanması için lisansı alınmıştır ve Haftalık Shonen Jump dijital dergisinde yayımlanmaktadır. 

Anime uyarlaması, Madhouse şirketi tarafından Japonya’da Ekim – Aralık 2015 tarihleri ​​arasında yayınlanmıştır.  Şu sıralarda ikinci sezon için çalışılmaktadır. 

4. Fullmetal Alchemist: Broterhood

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Anime’nin sadece çocuklar için olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünmek isteyebilirsiniz. Yetişkinseniz ancak anime’nin harika dünyasını keşfetmek istiyorsanız Fullmetal Alchemist: Brotherhood başlamak için harika bir yerdir.

Kısmen Hiromu Arakawa’nın manga serisine dayanan ilk Fullmetal Alchemist’in aksine , bu seri, manga serisi tamamlandıktan ve orijinal olay örgüsünü yakından takip ettikten sonra yapıldı. 65 ilgi çekici bölüm içerir, bu da sizi ilgilendiren ve arzulamanızı sağlayacak veya daha fazlasını yapacak. Hiroshi Onogi tarafından yazılan ve Yasuhiro Irie tarafından yönetilen dizinin prömiyeri 2009’da yapıldı ve 2010’a kadar yayınlandı. Yayınlandıktan hemen sonra İngilizce altyazılıydı, bu da onu Japon olmayan izleyiciler arasında çok popüler hale getirdi.

Ölü annelerini diriltmek ve aynı zamanda fiziksel bedenlerini tam ve sağlıklı formlarına geri getirmek için simya eğitimlerini geliştirme arayışına giren iki kardeş Edward ve Alphonse’un hikayesini anlatıyor. Diriliş için yapılan simya deneyinde Edward bir bacağını kaybeder ve kardeşinin ruhunu korumak için kolunu feda eder. Alphonse vücut zırhına dönüştürülür ve Edward, Eyalet Ordusunda Metal Simyacı olmak için diğer kardeşleriyle birlikte başkente giderken kardeşlerinin ruhunu ona aktarır. Ona muazzam simya güçleri vermesi beklenen Filozof Taşı’nı aramaya ise son sürat devam eder. Yolda, hükümetin bazı derin komplolarını ve babasının geçmişiyle ilgili ayrıntıları keşfeder.

DVD ve Blu-ray kutu setleri dünya çapında piyasaya sürüldü ve dizi ABD, İngiltere, Avustralya ve diğer birçok ülkede çeşitli kanallarda yayınlandı ve dünya çapında milyonlarca hayranın ilgisini çekti.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood ile asla sıkılmayacak ve bir sahneyi ileri sarma ihtiyacını hissetmeyeceksiniz. Bu harika anime dizisinin her dakikası muhteşem ve dikkatinize ve zamanınıza değer.

5. Naruto Shippūden

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Naruto, ilk Naruto serisinin yıllar içinde piyasaya sürülmesinden bu yana büyük bir akım haline geldi. O zamandan beri, sayısız çizgi roman, film, oyun ve dizi ile ilgili ürünler yapıldı ve büyüyen Naruto hayranları ordusuna satıldı. Naruto Shippuden, köydeki en güçlü ninja (Hokage) olmak isteyen genç, hiperaktif ve gürültülü bir ninja olan Naruto Uzumaki’nin hayatını ve maceralarını araştırıyor. Dizi, Naruto’nun yoğun bir eğitimden geçmek için Konohagakure’den ayrılmasından iki yıldan fazla bir süre sonra başlıyor. Elit ninjaların organizasyonu olan Akatsu, shinobi dünyasını sollamayı planlıyor. Naruto, daha yaşlı olmasına rağmen, kendine olan güveni artması dışında çok fazla değişmedi. Hokage unvanının peşinde olan tüm kalbi ve ruhu ile hayatına devam eder.

Karakterler, düşmanları da dahil olmak üzere mükemmel bir şekilde oluşturulmuş, bu yüzden dünya çapında pek çok insan bu diziyi seviyor.

Hikaye sizi her zaman ilgilendiriyor ve heyecanlandırıyor, bu yüzden bu en izlenebilir uzun soluklu anime dizilerinden biri.

2007’den 2017’ye kadar yayınlanan büyük bir 500 bölüm içeriyor ve Naruto hayranları, en sevdikleri dizileri ve en sevdikleri anime kahramanlarını yıllar boyunca acımasızca takip ediyorlar. Naruto Shippuden, orijinal Naruto serisinden farklı olarak daha olgun bir izleyici kitlesini hedefliyor. Animasyon ve müzik olağanüstü ve dizide onları tekrar tekrar izlemek isteyecek bazı sahneler var.

Manga ve anime konusunda yeniyseniz, Naruto Shippuden kesinlikle başlamak için harika bir yer!

6. Naruto

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Manga ve animeyi duyduysanız, muhtemelen Naruto’yu duymuşsunuzdur. Listemizde bir diğer versiyonu olan Naruto Shippudüen’ı az önce işlemiştik. 35’ten fazla ülkede satılan 235 milyondan fazla kopya ile tarihin en çok satanlar manga listesinde üçüncü sırada yer alıyor.

Masashi Kishimoto tarafından yazılan bu, tanınmak isteyen ve köyünün lideri (Hokage) olma hayalini kuran bir ninja çocuk genç Naruto Uzumaki hakkında bir gençlik hikayesi. Naruto, doğumundan önce içinde büyük bir iblis Kyuubi’yi mühürledi ve bu durum, köyündeki yerini bulmaya çalışırken çocuk için sorunlara neden olur.

Hikaye iki bölüme ayrılmıştır – ilki çocuğun erken ergenlik yıllarında, ikincisi ise gençken. Ünlü manga dizisi, ilk olarak 2002’den 2007’ye kadar Japonya’da ve 2005’ten 2009’a kadar Cartoon Network’te yayınlanan 220 bölümden oluşan, tüm zamanların en popüler anime dizilerinden birine uyarlandı.

Devam filmi – Naruto: Shippuden 2009’dan 2011’e kadar yayınlandı ve devasa bir 500 bölümden oluşuyordu. Naruto’nun Boruto: Naruto Next Generations’daki oğlu Boruto Uzumaki ile devam ederken hikaye burada bitmiyor.

Serinin dışında Naruto hayranları, Naruto’nun karakterlerine ve hikayesine dayanan 11 filmden ve 11 orijinal video animasyonundan birini, video oyunlarını, hafif romanları ve ticaret kartlarını izleyebilir.

Naruto serisi çok sayıda ödül kazandı ve orijinal dizinin 23 dakikalık her bölümünde macera, aksiyon, dövüş sanatları, komedi ve Shounen karışımıyla izlenmesi gereken büyüleyici bir anime.

Öyleyse, macera, eğlence, drama ve çok güçlü bir takipçiye sahip bir anime dizisinden bekleyeceğiniz her şeyle dolu büyümeyle ilgili bu hikayeyi mutlaka izleyin.

7. Dragon Ball Z

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Dragon Ball Z veya DBZ kesinlikle dünyadaki en popüler anime dizilerinden biridir. Orijinal Dragon Ball serisinin devamı niteliğindedir ve Akira Toriyama tarafından yazılan ve resimlenen manga serisinin sonraki bölümlerini uyarlar.

Hikaye, dövüş sanatları turnuvasını kazandıktan beş yıl sonra eşi ve oğluyla barış içinde yaşayan Gokuu ile başlıyor. Kendisinin Gokuu’nun uzun süredir kayıp olan kardeşi olduğunu iddia eden Raditz’in gelişi tüm bunları değiştirir. Goku’ya başka bir gezegenden nesli tükenmiş bir ırktan bir savaşçı olduğunu söyler. Gokuu, gezegenimizi fethetmek ve yok etmek için bir bebek olarak dünyaya gönderildi, ancak bir kafa travması geçirdikten sonra hafızasını kaybetti ve zayıfları korumak için savaşan iyi huylu bir kişi oldu.

Bu ifşanın ardından, Gokuu ve arkadaşları dünya dışı düşmanların sayısız saldırısıyla karşı karşıya kalır.

Karakterler, serinin hayranı olup olmadığınızı gözlemlemek gerçekten eğlenceli olan Dragon Ball serisinden bu yana büyüdü ve olgunlaştı.

Dragon Ball Z serisi 1989’dan 1996’ya kadar yayınlandı ve 261 bölüm içeriyordu. Serinin ABD ve Japonya’daki büyük popülaritesi nedeniyle Dragon Ball’a dayalı 17 film ve toplam 148 video oyunu yayınlandı.

Dragon Ball GT ve Dragon Ball Super dahil olmak üzere iki devam serisi var.

Listemizde daha da üst sıralarda bulacağınız orijinal Dragon Ball serisini izledikten sonra Dragon Ball Z serisini izlemek kesinlikle her anime meraklısı için bir zorunluluktur.

8. Fairy Tail

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Uzun süredir devam eden bu güzel anime serisi, harika animasyonları, ilginç karakterleri ve serinin yay benzeri yapısını birleştirdiği için onu ilk 10 listesine sokuyor. Bazıları Fairy Tale’in bir noktada tekrarlandığını görebilir, ancak shounen anime’nin gerçek hayranları için bu cennetten bir dizi. Lucy Heartfilia, güçlü ve tam teşekküllü bir büyücü olma hayali kuruyor, bu yüzden göksel anahtarları arıyor. Takibi sırasında, Natsu’nun üvey babası olan ejderha Igneel’i arayan Natsu Dragneel ve Happy ile tanışır.

Natsu bir büyücü ve bir Peri Masalı üyesidir ve bir kaçırılma girişimi sırasında Lucy’yi kurtarır. Onlara katılmasını teklif ediyor.

Yol boyunca bir yerlerde grup, büyülü kılıç ustası Erza Scarlet ve maceralarında onlara katılan buz büyücüsü Grey Fullbuster ile tanışır.

Birlikte kötülükle savaşırlar ve sayısız maceraya atılırlar, bu da bu diziyi izlemesi çok eğlenceli hale getirir.

Dizi, 2009’dan 2013’e kadar yayınlandı ve bu dönemde, 2012’de 19. Anime ve Manga Grand Prix’sinde en iyi Japon Anime Ödülü dahil olmak üzere bir dizi anime ödülü kazandı . Aynı adlı popüler manga serisine dayanıyordu. Hiro Mashima tarafından yazılmıştır.

9. Sword Art Online

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Sword Art Online aka SAO’nun büyük bir hayran kitlesi var. İnanılmaz müzik ve sesle güzelce çizilmiş bir animasyon serisidir. Devasa çok oyunculu çevrimiçi oyunların (MMO) hayranları bu anime serisine bayılacak.

Konu, 2022’de, oyuncuları özel Nerve Gear kaskları yardımıyla sanal gerçeklik dünyasına bağlayan Sword Art Online MMORPG oyununun lansmanı için dünya çapındaki oyuncuların bir parçası olan birkaç oyuncuyu içeriyor.

Kirito, oyuna ilk giriş yapan ve acemi bir savaşçı olan Klein ile kısa sürede yakın arkadaş olan bu hevesli oyunculardan biridir.

Oyuncular, çeşitli ortaçağ silahlarına eriştikleri ve korkunç canavarlarla tanıştıkları ve patronlarla savaştıkları Ainca’nın sanal dünyasında avatarlarını kontrol etmek için düşüncelerini kullanırlar. Oyuncular çok geçmeden oyundan çıkış yapamayacaklarını ve oyunun tüm seviyelerini tamamlayana kadar oyunun yaratıcısı tarafından tutulacaklarını fark ederler. Bu durumun en kötü yanı, oyunda ölürseniz, aslında gerçek hayatta da ölüyorsunuz.

Yani bu anime dizisinin sağladığı heyecanı ve macerayı hayal edebilirsiniz. 2012’de yayınlanan 25 bölümü Reki Kawahara’nın hafif romanlarına dayanıyor. Kitaplar ayrıca dünya çapında çok popüler hale geldi ve hatta bazı anime hayranları, dizinin belirli bölümlerinde eksik olan doğru ilerleme hızı ve yazma nedeniyle onları tercih ediyor.

MMO oyunlarını ve anime oyunlarını seven insanlar, Sword Art Online serisi ile kesinlikle bir sürpriz yaşayacaklar!

10. One Piece

Tek Parça Anime
Tek Parça Anime

En sevdiğimiz kahraman Luffy, bize, gerçekten bir şeyi başarmak istiyorsanız, hayatınıza mal olsa bile tüm kalbinizi ve ruhunuzu ona koymanız gerektiğini öğretti. One Piece’i bu kadar ilham verici ve sevilen bir anime dizisi yapan da budur. Luffy, “One Piece” adlı büyük mistik hazineyi arayan iyi huylu ve maceracı bir korsandır. O, hazineyi ilk bulan ve “Korsan Kral” unvanını alan ilk kişi olma hayalinin peşinde olan Büyük Korsan Çağı’nın bir parçası.

Dizi, sadece 17 yaşında olan ancak sayısız harika maceranın üstesinden gelen, karanlık gizemleri ortaya çıkaran ve çok sevilen ödül ve unvana giden yolda çeşitli düşmanlarla savaşan Monkey D.Luffy’nin maceralarını takip ediyor.

Toei Animation tarafından üretilen dizinin prömiyeri 20 Ekim 1999’da Fuji Televizyonunda yapıldı ve o zamandan beri 800’den fazla bölüm dünya çapında birçok ağda yayınlandı.

2011’de Toriko ile ve 2013’te Dragon Ball Z ile birkaç geçiş bölümü vardı.

Haziran 2004’te 4Kids Entertainment, One Piece’i Kuzey Amerika’da dağıtma haklarını satın aldı. Özel bir “Pirate Rap” tema şarkısı Amerikalı izleyiciler için bestelendi ve serinin İngilizce versiyonu Eylül 2004’te Fox’ta ve daha sonra Cartoon Network’te yayınlandı.

4Kids’in hedef kitleleri için uygun olmadığını anlaması nedeniyle, 143. bölümde ve ev videosu çıkışında yayın durdu. O zamandan beri, eğlence şirketi satın almaya gittiği tüm anime dizileri için çok daha ciddi kurallar ve kontroller uyguladı.

Funimation, One Piece serisini 2007 yılında İngilizce olarak lisanslamaya ve seslendirmeye başladı. Dizi daha az sansür ve daha az kısıtlama ile yayınlandı. Kablo programı 2008’de 13 bölümlük Japonca ve İngilizce olarak kesilmemiş bir DVD kutusu seti çıkardı. Bundan sonra 14 set daha piyasaya sürüldü.

Kesilmemiş dizi, Toonami’nin gece geç saatteki bloğunda yayınlanmaya başladı ve Mart 2017’de tek parça kaldırılana kadar devam etti.

2013 yılında DVD kutulu olarak adlandırılan DVD seti, Manga Entertainment tarafından ABD, Kanada, Avustralya, Güney Afrika, Latin Amerika, İngiltere ve Yeni Zelanda’da piyasaya sürüldü.

12 Şubat 2013’te Manga Entertainment’ın, One Piece’in Funimation dublajını Birleşik Krallık’ta DVD kutusu seti formatında yayınlamaya başlayacağı duyuruldu. [81] Crunchyroll, 2 Kasım 2013 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Güney Afrika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Latin Amerika için diziyi eş zamanlı olarak yayınlamaya başladı. [82]

Ekim 2017’ye kadar dizinin 430 milyon kopyası satıldıktan sonra, One Piece tarihin en çok satan anime dizisi oldu.

Her bölümün tahmini prodüksiyon maliyeti yaklaşık 88.750 $ ‘dır ve dizinin dünya çapındaki anime hayranları arasında hala güçlü bir takipçisi var.

11. Bleach

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Şaşırtıcı bir 366 bölüm ile bu, listemizdeki en uzun anime dizilerinden biridir. 2004’ten 2012’ye kadar yayınlandı ve yıllar boyunca ciddi bir hayran topladı.

Hikaye, hayaletleri görebilen Kurosaki Ichigo adlı bir lise öğrencisinin etrafında dönüyor. Bu özel gücü bir ağacın çukurunda meydana gelen bir kazadan sonra alır. Olay sırasında, kendisi ve ailesi Hollow tarafından saldırıya uğradığında, Rukia Kuchiki adlı bir Soul Reaper, Ichigo ve ailesini kurtarmak için acele eder ve onları korurken yaralanır.

Ichigo, ailesini kurtarmak için Rukia’nın güçlerini almaya söz verir ve sonuç olarak, genç çocuk bir Ruh Azrail (Shinigami) olmak için eğitime başlar. Konu Altıncı His’dekine oldukça benziyor, bu yüzden o filmden hoşlandıysanız, muhtemelen Bleach’ı da seveceksiniz.

Ichigo daha sonra insanlara saldıran tüm boşlukları avlamaya devam ediyor. Eşsiz yeteneklere sahip sınıf arkadaşı Yasutora Sado, Orihime Inoue ve Uryuu Ishida da ona katılıyor.

Bleach TV dizisi, Tite Kubo’nun aynı adlı manga serisinin bir uyarlamasıdır. Dizinin yönetmeni Noriyuki Abe’dir.

Bu, birçok anime hayranı dizinin ilk 60 bölümden sonra sıkıcı olma eğiliminde olduğunu fark etse de, daha fazla izlemek istemenizi sağlayacak harika bir macera anime dizisidir, ancak gerçek bir hayranıysanız, eğleneceksiniz. 1. bölümden 366. bölüme kadar her biri.

12. Code Geass

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Code Geass: Hangyaku no Lelouch, Kutsal Britannia İmparatorluğu’nun Japonya’yı fethetmesinin ardından 2010 yılında geçen bir anime dizisidir. İmparatorluk, işgalcilerin Alan 11 olarak yeniden adlandırdığı ülkenin adı da dahil olmak üzere Japon halkından her şeyi almak için Knightmare Frames adlı güçlü robot silahlarına karşılık veriyor.

Kahramanı Lelouch Lamperouge, bir zamanlar Britanya İmparatorluğu’nun bir prensi olarak doğdu, ancak annesinin acımasızca öldürülmesinden sonra taht hakkından vazgeçti ve ardından imparator olan babasını yok etmeye yemin etti.

İki ordu arasındaki çapraz ateşe yakalandıktan sonra, CC adlı gizemli bir kız tarafından kurtarılır ve Britannian İmparatorluğu ile mümkün olan her şekilde savaşmak için Zero adlı maskeli bir kanunsuz olarak maceralı bir yolculuğa çıkar.

Bu güzel anime dizisi, “Clamp” adlı kadınlardan oluşan bir manga sanatçıları ekibi tarafından oluşturuldu. 2006 ve 2007’de dizinin 26 bölümünün yayınlanmasından bu yana, Code Geass’ın popülaritesi Japonya’da ve dünyanın geri kalanında artıyor.

Başarısı ve aldığı tüm ödüller neticesinde diziye dayalı birkaç roman ve manga yayınlandı. Ayrıca, serinin milyonlarca Blue-ray ve DVD seti dünya çapında satıldı.

Harika animasyonu, arsanın heyecan verici kıvrımları ve dönüşleri ve inanılmaz finali sayesinde, bu anime dizisi henüz piyasaya sürülen en iyilerden biri.

13. Hunter x Hunter

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Hunter x Hunter, Ekim 2011’den 2014’e kadar Japonya’da Nippon Television’da yayınlanan 148 bölümden oluşan bir başka büyüleyici anime dizisidir. Madhouse stüdyosu bunu yaptı ve Viz Media bu dizinin lisans sahibidir. Her bölüm 23 dakika uzunluğunda ve aksiyon, Shounen, maceralar, süper güç hikayeleri ve fantezilerle dolu.

Öldüğü sanılan babasının aslında hayatta olduğunu ve Ging adında efsanevi bir Avcı olduğunu öğrenen Gon Freecss adında bir genç hakkındaki bu hikayeye kapılacaksınız. Gon, ayak izlerini takip etmeye ve “Avcı” olarak bilinen seçkin unvana katılmaya kararlı hale gelir. Hikaye, Gon’un uzun süredir kayıp olan babasını bulmak için bir arayışa girerken sınava ve maceralarına hazırlanırken izlediği maceraları anlatıyor. Yol boyunca, genç Gon kayıp hazineleri bulmayı, düşmanları ele geçirmeyi, arkadaşlar edinmeyi ve keşfedilmemiş bölgeleri keşfetmeyi başarır.

Hiroshi Kojina tarafından yönetilen, Takahiro Yoshimatsu’nun karakter tasarımları ve Jun Maekawa’nın senaryosunu içeren Hunter x Hunter anime serisi, 1999’daki orijinal anime serisinin tamamen yeniden başlatılmasıdır.

Seri, Crunchyroll web sitesinde her orijinal bölümün yayınlanmasından bir saat sonrasına kadar sağlanan altyazılı eş zamanlı yayınlarla ABD, Kanada, Avustralya, İngiltere ve diğer ülkelerde anında popüler oldu. Bugün Viz Media, animeyi Blu-ray ve DVD’de ABD ve Kanada’da İngilizce dublajlı olarak sunma lisansına sahiptir.

Dizi, Nisan 2016’da Adult Swim’den Toonami’de Kuzey Amerika televizyonunda yayınlandı.

Hunter X Hunter serisi, gerçek bir Avcı olma yolunda Gon’un muhteşem maceralarını ve her türden karakter, canavar ve tuhaf yaratıklarla tanışan arkadaşları Leorio, Killua ve Kurapika’nın tadını çıkaracağınız için kesinlikle izlemeye değer. onların yolu.

Bu dizide bu kadar çok bölüm olduğundan endişelenmeyin, çünkü kendinizi tamamen tuhaf yeteneklere, inanılmaz fiziksel güce ve macera için sonsuz bir susuzluğa sahip olan bu karakterlerin hikayesinin içinde bulacaksınız.

Aslında, 148 sonra inci bölüm, çok büyük olasılıkla özlem daha olacak!

14. Tokyo Ghoul

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Tokyo Ghoul anime serisi, dünya çapında anime ve manga hayranları arasında oldukça tartışmalara yol açtı. Birçoğu, dizinin dayandığı orijinal manganın TV uyarlamasından çok daha iyi olduğu konusunda hemfikir. Bunun temel nedeni, Sui Ishida tarafından yazılan ve milyonlarca kişi tarafından sevilen karanlık manga serisinin sadece 12 bölüm halinde yapılmış olmasıdır. Bu, anime hayranlarının beklediği karakterlerin derinlemesine araştırılmadığı anlamına gelir.

Yine de, Tokyo Ghoul, özellikle sansürsüz versiyonu izlemeyi seçerseniz, oldukça korkunç olan mükemmel bir karanlık anime dizisidir.

Film, Rize Kamishiro adında başka bir hevesli okuyucuyla arkadaş olan ve bunun sonucunda gulyabanilerin insanlık dışı dünyasının karanlık derinliklerine çekilen ciddi bir üniversite öğrencisi Ken Kaneki hakkındadır. Hortlaklar, insan eti yiyen korkunç yaratıklardır. Gulyabaniler tarafından ona yapılan bir saldırı sırasında Kaneki neredeyse ölüyor. Hayatta kalmayı başarır, ancak yarım insan ve yarı gulya dönüşür. Bu, her iki topluma entegre olması için bu yeni yaşam tarzını değiştirmesine ve uyum sağlamasına neden olur.

Dizi, kendilerini normal görünüme dönüştürebilen ve böylece insanlarla kaynaşarak daha fazla kurban bulan kana susamış kötülüklerle dolu bir şehir haline gelen Tokyo’da geçiyor.

Anime serisinin 12 bölümü 2014’te yayınlandı. Bunların ardından bir uzun metrajlı film ve Tokyo Ghoul sequA adlı bir devam filmi izlediler ve daha sonra Tokyo Ghoul: “Jack” ve Tokyo Ghoul: “Pinto” ile devam etti. ”

Android akıllı telefonlar için Tokyo Ghoul adlı bir video oyunu ve popüler manga ve anime serisinden esinlenen PlayStation Vita için bir video oyunu var.

Karanlık ve kanlı anime seviyorsanız, Tokyo Ghoul’u seveceksiniz. Kanlı ve kanlı sahnelerden hoşlanmıyorsanız, sansürlü versiyonu güvenle izleyebilirsiniz!

15. Cowboy Bebop

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Cowboy Bebop, birçok kişi tarafından bir başyapıt olarak adlandırıldı ve yaygın olarak, yeni bir batı anime hayranları dalgasına kapıyı açan anime dizisi olarak kabul edildi. Çok sayıda anime ödülü var ve kesinlikle onları hak ediyor.

Seri, 2072’de, insanların güneş sistemindeki bir dizi farklı gezegeni ve ayı kolonileştirdiği ve Dünya’yı yaşanmaz bıraktığı zaman geçiyor. Galakside barışı korumakla görevli otoriteye Güneşler Arası Sistem Polisi denir. Polislere, “Kovboylar” olarak anılan çaresiz ödül avcıları yardım ediyor. Bebop uzay gemisindeki ekip, bu Kovboyların bir parçası.

Bir bakıma, bu inanılmaz derecede eğlenceli anime dizisi, uzayda bir batı setidir. Harika bir komedinin yanı sıra karanlık, aksiyon, romantizm, bilim, casusluk, trajedi ve felsefeyi bir arada birleştiriyor.

Kaygısız ve oldukça yumuşak Cowboy Spike Spiegel ile pragmatik ve oldukça gürültülü Jet Black ile son derece zeki, genetik olarak tasarlanmış Welsh corgi Win artı Faye Valentine ve Edward Wong arasındaki ortaklık kesinlikle büyüleyici. Ekip bir maceradan diğerine geçiyor ve bununla birlikte tüm karakterlerin geçmişi izleyicilere açıklanıyor.

26 bölüm 1998 ve 1999’da gösterildi ve 2001’de ABD’de Adult Swim’de gösterildi ve serideki güçlü western notası sayesinde çok sayıda yeni hayranın ilgisini çekti.

Cowboy Bebop muhtemelen Japonya dışındaki pek çok insanın anime ile ilgilenmesine ve ilgisini çekmesine neden olan anime dizisidir, bu yüzden Japon animasyonundaki yeni başlayanlar için mutlaka görülmesi gereken bir şeydir.

16. Fullmetal Alchemist

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Fullmetal Alchemist’in dokunaklı hikayesi, bu anime dizisinin hem Japonya’da hem de dünya genelinde popülaritesinin ana nedenidir. Bu, annesini kaybeden ve kardeşi Alphonse’un yardımıyla onu diriltmeye çalışan zeki genç bir simyacı Edward Elric’in onu ve iki uzvunu da kaybetmesinin göz yaşartıcı hikayesidir.

Simya becerileri sayesinde Edward, ölen kardeşinin ruhunu güçlü bir zırh takımına dönüştürmeyi başarır.

Daha sonra simyacıların yeteneklerini artırması beklenen Felsefe Taşı’nı bulma arayışına girer. Edward, efsanevi taşı elde etmek ve her ikisini de normal bedenlerine dönüştürmeye çalışmak için bu yolculuğa erkek kardeşini zırh şeklinde götürür.

Bu yolculuk kardeşler için hiç tahmin etmedikleri gibi engellerle ve düşmanlarla karşılaştıkça karanlık bir hal alır.

Seiji Mizushima tarafından yönetilen bu dramatik ve güzel anime dizisi 51 bölümden oluşuyor ve Ekim 2003’ten Ekim 2004’e kadar yayınlandı. 2004’te Fullmetal Alchemist, Animation Kobe Awards’da TV Feature ödülünü kazandı ve jüri tarafından önerilen yapımlardan biriydi. 2004 Japonya Medya Sanatları

Orijinal diziyi 2005’ten itibaren devam eden bir film olan “Conqueror of Shamballa” izledi. 2009’da Fullmetal Alchemist: Brotherhood adlı ikinci bir anime dizisi yayınlandı. İkinci seri, orijinal manga bölümlerinin çok daha yakın bir uyarlamasıdır.

Bu türün en sevilen dizilerinden birini görmek istiyorsanız izlemeniz gereken tanımlayıcı manga dizilerinden biridir.

17.  Steins; Gate

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Steins; Gate, Robotik; notlar ve Kaos; kafa da içeren Bilim Macera serisinin bir parçasıdır. White Fox anime stüdyosu tarafından 2011 yılında yayınlanan ve 24 bölümden oluşan anime dizisidir.

Arkadaşları Mauyuri Shiina ve Hashida Itaru (Daru) ile birlikte kazara bir zaman yolculuğu Telefon Mikrodalgası icat eden çılgın bilim adamı Rintaro Okabe hakkında gerilim ve bilim-kurgu animesidir. eninde sonunda tarihin ve günümüzün akışını değiştiren geçmiş.

5pb ve Nitroplus’un son derece başarılı Görsel romanı olan Steins’e dayanıyor; Gate anime, dünyanın dört bir yanındaki anime hayranları tarafından türünün en iyi bilim kurgu dizilerinden biri olarak kabul ediliyor.

Dizinin lisansörü, Blur-ray ve DVD’yi tam bölümleriyle Kuzey Amerika’da yayınlayan Funimation’dır. Jukki Hanada tarafından yazılan Hiroshi Hamasaki ve Takuya Sato tarafından yönetilen dizinin karakterleri Jyuuta Sakai tarafından tasarlanmıştır.

Zaman yolculuğu hikayelerinden ve maceralarından hoşlanıyorsanız, bu anime sizi diğer birçok animasyonlu veya animasyonsuz zaman yolculuğu filminin sahip olduğu saçma ve bazen mantıksız olay örgüsüne sahip olmayan mükemmel hikayesiyle kesinlikle heyecanlandıracak.

Aslında Steins; Gate, çok uzun zamandır izlediğiniz en iyi anime dizisi olabilir!

18. Blue Exorcist

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Blue Exorcist, Kazue Kato’nun 2009’daki orijinal manga serisine dayanan aksiyon dolu bir anime dizisidir. Hikaye, kendisinin ve ikiz kardeşi Yukio’nun Şeytan’ın bir insan kadın tarafından doğmuş çocukları olduğunu öğrenen Rin Okimura adlı bir genç hakkında. Sonuç olarak Rin, Şeytan’ın güçlerini miras aldığını fark eder. Hikaye, Rin’in erkek kardeşinin rehberliğinde bir rahip ve şeytan kovucu olan çocukların üvey babasını öldüren ve Assiah dünyasını fethetmek isteyen babalarını yenmek ve yok etmek için bir şeytan kovucu olma arayışını takip ediyor.

The Blue Exorcist, ilk olarak 2011’de Japonya’da yayınlanan, her biri 24 dakikalık 25 bölümden oluşuyor. Kuzey Amerika’da sunulan serinin DVD ve Blue-ray lisansı Aniplex of America’dır.

Dizi, aksiyon, fantezi, iblisler ve Shounen ile dolu ve hepsi güzel sanat eserleriyle dolu eğlenceli ve etkileyici bir hikaye.

2017’de Blue Exorcist: Kyoto Saga adlı dizinin ikinci sezonu da yayınlanmaya başladı.

Gerçek şu ki hikaye o kadar büyüleyici ki, bir anime takipçisi olma eğiliminde olmasanız bile, 25 bölümün tamamını tek bir oturuşta izlemeye direnmek çok zor olacak!

19. The Seven Deadly Sins / Yedi Ölümcül Günah

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Macera ve fanteziyi seviyorsanız, The Seven Deadly Sins (Nanatsu no Taizai) anime serisiyle heyecanlanacaksınız. Hikaye, Avrupa Orta Çağ ortamına çok benzeyen Britanya bölgesinde geçiyor.

Yedi ölümcül günahı temsil eden yaklaşık yedi şövalye. Şövalyeler grubu başlangıçta Liones Krallığı’nı devirmeyi planladı ancak Kutsal Şövalyeler yüzünden başarısız oldu ve dağıldı.

Ancak 10 yıl sonra, Kutsal Şövalyeler kralı ele geçirmeyi ve zalim hükümdarlar olmayı başarır. Sonuç olarak Prenses Elizabeth, kayıp krallığı geri kazanmak ve dünyada uzun süredir kayıp olan adaleti bulmak için Yedi Ölümcül Günah’a doğru yolculuğuna başlar.

Oldukça popüler olan en çok satan manga serisi, 2014-2015 yılları arasında yayınlanan ve 24 bölüm ve 2 OVA’dan oluşan bir anime dizisine uyarlandı. A-1 Pictures stüdyosundan Shotaro Suga tarafından yazılan Tensai Okamura tarafından yönetiliyor.

Ocak-Haziran 2018 arasında yayınlanan ve ardından Ağustos 2018’de yayınlanan başarılı bir anime filminin izlediği ikinci bir sezon yapıldı. Yedi Ölümcül Günah’a dayanan hafif bir roman ve oyunlar da var.

Bugün Netflix, İngilizce sürümü için özel yayın haklarına ve Funimation ev videosu haklarına sahiptir.

Genel olarak, The Seven Deadly Sins, tüm aksiyon, eğlence ve harika müzikle heyecan verici ve oldukça hafif bir Shonen anime şovu izlemek isteyenler için güçlü bir öneridir.

20. Soul Eater

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Soul Eater, Nevada’da kurgusal bir şehir olan Death City’deki Shibusen adlı bir silahlar ve ustalar okuluna giden bir grup öğrenciyi konu alan oldukça eğlenceli bir anime dizisidir. Ana karakterlere silaha dönüşebilen ortaklar eşlik ediyor. Öğrenciler şehri korumak için ruh toplama arayışı içindedirler.

Ruh yiyiciler ancak 99 kötü ruh ve 1 cadı tükettikten sonra silaha dönüşebilirler.

Maka’ya bir tırpana dönüşen Soul eşlik ediyor, Death the Kid’in Patty ve Liz adında tabancaya dönüşen birkaç ortağı var ve Black Star’a, kendisini çok çeşitli silahlara dönüştürebilen ortağı Tsubaki eşlik ediyor.

Öğrenciler birlikte, Shibusen’i yok etmek ve dünyayı ele geçirmek isteyen çeşitli cadı ve şeytanlarla savaşmaya devam ediyor.

Bu dizide çok fazla eğlence, macera, güzel dövüş sahneleri ve çok fazla stil var, bu da onu izlemeyi mutlak bir zevk haline getiriyor.

TV dizisi Nisan 2008’den Mart 2009’a kadar yayınlandı

Pek çok anime hayranı, dizinin toplam 51 bölümünün ilk 26 bölümünü tercih ediyor çünkü bunlar biraz daha ciddileşen ikinci yarıya göre daha eğlenceli ve eğlenceli. Genel olarak, bu güzel yapılmış, eğlenceli ve şık bir anime dizisidir ve izlemekten kesinlikle keyif alacaksınız.

20. Akame ga Kill!

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Oldukça yavaş başlamasına ve bazılarınız Akame ga Kill’in ilk birkaç bölümünde sıkılmış olsa da, lütfen sabırlı olun çünkü bu inanılmaz anime dizisiyle büyük bir maceraya atılıyorsunuz.

Olay, kırsal kesimden gelen ve iki arkadaşı Sayo ve Leyasu ile Başkent’e gitmek için yola çıkan Tatsumi adında genç bir çocuğun etrafında dönüyor. Yolculuk, genç çocuğu İmparatorluğun yozlaşmasına karşı savaşmalarına yardım etmesi için işe alan tehlikeli suikastçılardan oluşan Night Raid grubuyla sayısız macerayı içeriyor. Night Raid’in tüm üyeleri farklı dövüş ve öldürme türlerinde uzmanlaşmıştır. Hepsi, son derece nadir malzemelerden yapılmış İmparatorluk silahları olan Teigu ile donanmış durumda. Onlara ayrıca Tehlikeli Canavarlar eşlik ediyor.

Genel olarak, bu dizi grafik karanlık ve kanlı içeriğiyle tanınır ve Japon animasyon TV dizilerinin hayranları arasında güçlü bir takipçi kitlesi vardır.

Dizinin yönetmenliğini Tomoki Kobayashi, yazarı Makoto Uezu ve yapımcılığını Square Enix üstlendi. İlk olarak Temmuz-Aralık 2014 arasında yayınlanan 24 bölüm içerir.

Seri, Takahiro’nun orijinal mangasının bir uyarlamasıdır ve ilk olarak Nippon BS Broadcasting TV ve Tokyo MX Mainichi Broadcasting System’de prömiyerini yaptı.

ABD’de Ağustos 2015’ten Şubat 2016’ya kadar Adult Swim’in Toonami bloğunda yayınlandı.

Aşırı öldürme ve kan izlemeyi sorun etmezseniz, kesinlikle Akame ga Kill’i tercih etmelisiniz! Dizi.

21. No Game No Lifeİçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Her anime hayranı, No Game No Life’ın tüm zamanların en parlak anime dizilerinden biri olduğu konusunda hemfikir olacaktır. Dizi, oyunlarla yönetilen başka bir dünyaya taşınan Sora ve Shiro adlı iki kardeş hakkında. İki kahramanın bu kadar masum veya havalı olmayan bu oyunlarda hayatta kalabilmek için bu yeni dünyaya adapte olması gerekiyor.

Şov, her şeyin her zaman uyulması gereken belirli kurallara göre yapıldığı bir fantezi dünyasını içeren benzersiz konsept ve olay örgüsü nedeniyle özellikle oyuncular için gerçekten bağımlılık yapıyor.

No Game No Life: Sıfır 6 uyarlanmış film inci serinin hacmini. 2017’de yayınlandı.

Diziyi her anime hayranı için şiddetle tavsiye ediyoruz. Gözlerinizi sıkıcı gerçek dünyada yaşamak yerine video oyunları oynamayı tercih eden süper zeki erkek ve kız kardeşe diktiğinizde, kesinlikle bağımlı olacaksınız ve garip maceralarını ve başarılarını giderek daha fazla izlemek isteyeceksiniz. fantezi dünyasına gönderildikleri.

Animasyon parlak renkli ve güzel, ancak bazı genç izleyicilerin uygunsuz bulabileceği bir miktar çıplaklık var.

Serinin 12 bölümü Nisan-Haziran 2014 arasında yayınlandı.

22. Pokémon

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Çoğumuz Pokemon ile büyüdük ve Pikachu ve Ash Ketchum’un maceralarını izlemek için saatler harcadık veya sayısız Pokemon oyunlarından birini oynadık, değil mi?

Pekala, yayınlanmasından yıllar sonra, orijinal Pokemon anime serisi hala tüm zamanların en iyi anime serilerinin ilk 3’ünde.

Bunun nedeni, en iyi ya da en iyi anime olması değil, daha ziyade küresel düzeyde elde ettiği muazzam etki ve şöhret nedeniyle.

Pokemon, Japonca başlık olan Pocket Monsters’ın kısaltmasıdır. Dizi, ünlü Nintendo Pokemon oyununa dayandırılarak dünya çapında 98’den fazla ülkede yayınlandı.

Pokemonlar, her birinin kendi yetenekleri, yetenekleri ve görünümü olan eğlenceli yaratıklardır. Satoshi her zaman kendi Pokemon’unu eğitmeyi ve bir usta olmayı hayal etmiştir, ancak sonunda bir Pokemon edinme fırsatı yakaladığında, geriye sadece asi bir Pokemon olan Pikachu kalır. Gerisi elbette tarih – ikisinin maceraları gelişip açıldıkça.

Bu dizi çok küçük çocuklar için uygun ve güvenlidir, bu nedenle tekrar çocuk olmanın nostaljisini hissetmek ve aynı zamanda kendi çocuklarınızı anime güzelliği ve sanatıyla tanıştırmak istiyorsanız, orijinal Pokemon serisi başla.

Böylesine geniş bir Batılı izleyiciye ulaşan ilk manga dizisi haline gelen Pokemon’un destansı maceralarını izlemek için 1997’den 2002’ye kadar yayınlanan 276 bölümün tümü arasında büyük bir seçeneğiniz var.

Animasyonlu Pokemon serisi, Japonya’da altı kronolojik diziye bölünmüştür ve bu altı dizinin tümü 20 farklı mevsimi içerir, bu da hepsini izlemek istiyorsanız, yapacak çok şeyiniz olduğu anlamına gelir.

23. Samuray Champloo

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Bu, Fuu Kasumi adında beceriksiz bir çayevi garsonu ve iki samuray Mugen ve Jin olmak üzere üç ana karakter içeren muhteşem bir anime dizisidir.

Bir müşteriye kazara içki döktükten sonra Fuu, bir grup samuray tarafından taciz edilir ve bu da onun saldırganları bazı vahşi dövüş teknikleriyle yenen bir samuray olan Mugen’in yardımını aramasına neden olur. Mugen’den daha iyi bir kılıç dövüşçüsü olduğu için zorlu bir rakip olduğunu kanıtlayan Jin adında başka bir Ronin’e saldırmaya devam ediyor. Savaş sırasında, yakalandıkları ve idam edilmek üzere cezalandırıldıkları yerel bir sulh hakiminin oğlunu kazara öldürürler.

Fuu onları kurtarmaya devam eder ve onları kişisel korumaları olarak işe alır. Ayçiçeği gibi kokan özel bir samuray bulma arayışında ona katılırlar. Dizi, görevlerinde üç karakteri takip ediyor ve iki korumanın sürekli olarak birbirlerini öldürmeye çalıştığı gerçeği göz önüne alındığında oldukça zorlu.

26 bölüm Mayıs 2004’ten Mart 2005’e kadar yayınlandı. Dizi, PlayStation 2 için popüler Samurai Champloo video oyununa ilham verdi.

Samurai Champloo TV dizisi, tüm anime meraklıları için harika bir zevktir. Hikaye, Japonya’nın Edo döneminde geçiyor ve hepsi inanılmaz derecede iyi bir hip-hop müziğiyle aşılanmış komedi, aksiyon ve kılıç dövüşleriyle dolu.

24. InuYasha

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Bu anime dizisi aynı zamanda Inuyasha: Bir feodal peri masalı olarak da biliniyor ve 2000 sonbaharından Eylül 2004’e kadar Japon televizyonunda yayınlandı. Genç bir kız Kagome Higurashi’nin ailesi Şinto tapınağının yakınında lanetli bir kuyunun içinde sürüklenmesinin hikayesi. onu 15 bir iblis tarafından inci doğum günü. Bu, normal hayatının sona erdiği ve 500 yıl önce Japonya’daki Sengoku döneminde geçmişte yaşamaya başladığı zamandır .

İçinde Shikon mücevheri olarak bilinen dilekleri yerine getiren büyülü bir mücevher taşır. İblisin gerçekten peşinde olduğu bu yeniden doğmuş özel mücevherdir.

İblisle bir savaş sırasında, özel mücevher yanlışlıkla kırılır ve Kagome, değerli taştan tüm parçaları almak ve böylece iblisin ellerini bir tanesine koymasını önlemek için Inuyasha adlı köpek-iblis ve insan melezinden yardım ister.

Inuyasha ile birlikte, 15 yaşındaki kıza tilki iblisi Shippo, Sango adlı ölümcül bir iblis avcısı ve Miroku adlı akıllı keşiş katılır.

Birlikte, Japonya’nın dört bir yanına yayılmış olan Shikon mücevherinin tüm parçalarını bulmaya çalışırlar. Maceraları sırasında yeni müttefiklerin, yanlış ellere geçmeden önce kayıp her Shikon mücevher parçasına ulaşmak için farklılıklarını çözmeleri ve birlikte çalışmayı ve birlikte hareket etmeyi öğrenmeleri gerekir.

Dizi 4 yıl boyunca yayınlandı ve 167 macera ve aksiyon dolu bölümden oluşuyor.

Inuyasha, 1996’dan 2008’e kadar süren ve Shogakukan tarafından 56 ciltte toplanan Rumiko Takahashi tarafından çizilen ve çizilen bir manga serisine dayanıyor.

Popüler anime yapımcıları Yomiuri Telecasting’dir ve lisans verenler Viz Media’dır.

25. Parasyte

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Parasyte (Kiseijû: Sei no kakuritsu), sadece bir sezonu olmasına rağmen sizi ekrana bağlı tutacak Madhouse’un bir anime dizisidir. 24 bölüm, insanlara saldıran ve onları kesip tüketerek yok eden bir parazit tarafından enfekte olan Shinichi Izumi adlı bir çocuğun bilim kurgu macerasını anlatıyor. Ancak 17 yaşındaki çocuk kulaklıklarıyla kurtarılır ve parazit vücuduna sağ eliyle girer. Zamanla, Shinichi ve Migi adlı canavar, her ikisinin de hayatta kalabilmek için birlikte nasıl var olacağını öğrenir. Şimdi, hayatta kalma arayışında yarım çocuk, yarı canavar.

Bu huzursuz bir arada yaşamanın hikayesi, 24 bölüm boyunca sizi koltuğunuzun kenarında tutacak.

İlk olarak 2014-2015’te Japonya’da ve bir yıl sonra Kuzey Amerika’da Adult Swim’in Toonami bloğu aracılığıyla yayınlandı. Korku, psikolojik gerilim, drama, aksiyon ve Seinen’in mükemmel bir karışımı.

Bu çok satan manga dizisinin bir anime dizisine dönüşmesi 20 yıldan fazla zaman almış olabilir, ancak kesinlikle beklemeye değer.

Migi’nin etkisinin bir sonucu olarak çocuğun karakterindeki değişim ve Shinichi’nin kendisini bir insan ya da canavar olarak tanımlamak için karşılaştığı iç savaş, izlemek o kadar ilginç ki, kendinizi tamamen hikayenin içine dalmış olarak bulacaksınız. en başından sonuna kadar.

26. Dragon Ball

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Dragon Ball, Dragon Ball serisinin yıllar içinde inanılmaz bir şekilde büyümesine yol açan serinin ilkidir. Dragon Ball anime serisinin orijinal, ilk ve en iyisidir.

Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca hayran, olağanüstü derecede güçlü olan ve ormanda tek başına yaşayan genç çocuk Gokuu’ya deli oluyor. Orada, bir araya geldiğinde dünyadaki herhangi bir dileği yerine getirebilecek yedi ejderha topunu aramak için onu yanına alan Bulma adında bir kızla tanışır. Zaten ejderha toplarından birine sahip olduğu için Bulma ondan onunla birlikte etiketlemesini ister, böylece geri kalanını bulduğunda ejderha topunu kullanabilir.

Yolda, görevlerine katılan diğer iki arkadaşla tanışırlar – Gokuu’nun Dünya Dövüş Sanatları turnuvası için antrenman yaptığı Muten-Roshi ve Kuririn.

Dizi, kahkahalarla gülme anlarının yanı sıra izlemesi gerçek bir zevk olan harika dövüş sahneleri içeriyor. Başlangıçta oldukça komik olsa da dizinin sonuna doğru tonu biraz daha ciddileşiyor.

Gokuu, ilk shounen kahraman arketiplerinden biridir, ancak sadece bir dövüşçü değil, aynı zamanda zeki, eğlenceli ve zaman zaman da akıllıdır.

Dizi 1986’dan 1989’a kadar yayınlanan 153 bölümden oluşuyor, bu yüzden oldukça eski, ancak bu anime klasiği kesinlikle tarihli değil ve yıllarca genç ve yaşlı anime hayranları tarafından sevilmeye devam edecek.

27. Suikast Sınıfı | Assassination Classroom

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Assassination Classroom, ilk olarak 2015’te yayınlanan 22 bölümlük bir dizidir, ancak yine de tüm zamanların en ilgi çekici okul tabanlı aksiyon anime dizilerinden biri olmaya devam etmektedir.

Hikaye, hepsi uyumsuz olan ve yakında Koro-Sensei (öldürülemez öğretmen) olarak adlandıracakları yeni bir sınıf öğretmeni atanan Kunugigaoka Ortaokulu öğrencilerinin 3-E sınıfı etrafında dönüyor. Yeni öğretmenin sorunu, ayın neredeyse üçte ikisini kalıcı olarak hilal şeklinde bırakarak yok ettiği için hükümetin en çok arananlar listesinde yer alan dokunaçları olan tuhaf bir yaratık olmasıdır. Tuhaf yaratık, öğrencilere suikastın yolları hakkında bir sınıfla birlikte düzenli dersleri öğretir.

Öğrenciler bir araya gelir ve öğretmenlerine suikast düzenlemeye çalışırlar. Bu, görünüşte imkansız bir görev olarak ortaya çıkıyor çünkü Koro Sensei 20 Mach hızında uçabiliyor ve aynı zamanda orta okul uyumsuzlarının sahip olduğu en iyi öğretmen olduğu ortaya çıkıyor.

Suikast Sınıfı, çok sayıda aksiyonla birlikte çok sayıda komik anlara sahiptir ve Japonya’da satılan 20 milyondan fazla kopya ile kesinlikle en çok tercih edilen shounen bilim kurgu manga dizileri arasındadır. Yusei Matsui tarafından resmedilmiş ve yazılmıştır ve ilk olarak 2013 yılında tek orijinal video animasyonu olarak gösterilmiş, ancak daha sonra Lerche tarafından bir anime TV dizisi olarak uyarlanmıştır ve 2015 yılında Fuji TV’de yayınlanan 22 bölüm. Seri, Kuzey Amerika sürümü için Funimation tarafından lisanslandı.

Daha sonra 2015 yılında mangaya dayalı bir canlı aksiyon filmi yapıldı ve ardından 2016’da Assassination Classroom: Graduation adlı bir devam filmi izledi.

28. Noragami

İçerik: Tüm Zamanların En İyi Anime Dizileri- 2020

Noragami, 2014 yılında yayınlanan bağımlılık yaratan bir macera komedi anime dizisidir. Birinci sezonda 12 bölüm vardır, ardından Noragami Aragoto adlı ikinci sezon, 2015 sonbaharında Japonya’da yayınlanan 13 bölümden oluşur.

Hikaye, kazara ortaokul öğrencisi Hiyoki Iki ile karşılaşan küçük tanrı Yato hakkındadır ve buluşmaları her ikisinin de kaderini değiştirir.

Hiyoki Ili, bir gün tam bir yabancıyı korumak için atladığı bir otobüs kazasına karışan sıradan bir kız öğrenci. Yabancı, tek amacı ve hayali olan Yato’dur, milyonlarca tapan olması ve 5 yen karşılığında her türlü tuhaf işi yapmaya hazırdır.

Kazadan sonra genç kızın ruhu bedeninden fırlamaya başlar ve her türden insan ve yaratığın bulunduğu Yakın Kıyı denen paralel bir dünyaya ve insan ruhlarının ve şeytanların oyalandığı Uzak Kıyı’ya gider. .

Ruhu paralel dünyalarda dolaşırken kız, sorunu fiziksel bedeniyle çözmeyi teklif eden Yato ile tanışır. İkisi, Yato’nun Regalia silahı Yukine ile birlikte sayısız maceraya atılıyor ve sonuç eğlenceli, bazen heyecan verici bir maceranın yanı sıra, kimliklerini sorgulayıp mücadele ederken ilişkilerinin zaman içinde nasıl geliştiğine dair ilginç bir hikaye. dostluklarının yanı sıra geçmiş.

Manga Adachitoka tarafından yazılmıştır ve ilk olarak 2011 yılında piyasaya sürülmüştür. O zamandan beri, seri 20’den fazla tankobon hacmine sahiptir ve Japonya’da en çok tercih edilen Shonen manga serilerinden biri olmaya devam etmektedir.

29. Yu Yu Hakusho

11 Things You Didn't Know About The Characters Of Yu Yu Hakusho

Yu Yu Hakusho, Ekim 1992’den Ocak 1995’e kadar 112 bölüm içeren bir TV dizisidir. Yomiko Advertising, Fuji TV tarafından üretilen ve Funimation tarafından lisanslanan bu anime, Yu Yu Hakusho: Ghost Files olarak da bilinir.

Yuusuke Urameshi adında 14 yaşındaki suçlu bir çocuğun bir gün doğru olanı yapmaya ve tamamen fedakarca bir şey yapmaya karar vermesinin ve genç bir çocuğun hayatını kurtarmak için hareket eden bir arabanın önüne atlamasının hikayesini anlatıyor.

Davranışındaki bu olaylar ve yapmaya hazır olduğu nihai fedakarlık nedeniyle, tahtın varisi Koenma başkanlığındaki ruhlar alemi yetkilileri, Yuusuke’ye gerçek fiziksel yaşamını yeniden kazanma şansı vermeye karar verir.

Ölüm tanrısı Botna’nın yardımıyla çocuk, kötü varlıklarla savaşmak için Ruh Yeraltı Dünyası Dedektifi olarak geri gönderilir.

Yanında eski rakip Kazuma Kuwabara ve Hiei ve Kurama – suç geçmişi olan iki şeytan.

Hepsi birlikte dövüş sanatları eğitimi alıyor ve tüm insan varlığını tehdit eden düşmanlarla savaşmaya devam ediyor.

Anime, Yoshihiro Togashi tarafından 19 tankobon ciltte 175 bölümden oluşan ve resimlendirilen ve yazılan bir manga serisine dayanıyor. Manga serisi Japonya’da 50 milyondan fazla sattı. Anime dizisi, Fuji TV, Yomiko Reklamcılık ve Studio Pierrot’un ortak yapımcılığını üstlendiği Noriyuki Abe tarafından yönetildi. Funimation tarafından 2001 yılında Kuzey Amerika için lisanslandı ve Cartoon Network’ün Adult Swim ve Toonami’de yayınlandı. Yu Yu Hakusho, dizinin nefes kesen aksiyonu, dövüş sanatları ve komik ve doğaüstü yönlerini takdir eden anime hayranları arasında hala çok popüler.

Diğer Sinema&Dizi içeriklerimize ulaşmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.


MEHMET TOPRAK

MEHMET TOPRAK

Kuruculuğunu ve genel yayın yönetmenliğini üstlendiği wikikultur.com'da makaleler ve içerikler üretiyor.
http://www.wikikultur.com


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.