Uzun Bir Yolculuktur Aşk

Uzun Bir Yolculuktur Aşk

Seni kim yarattı? Ben. Niçin? Beni anlaman ve sesimi sana duyurmak için, yani çığlığımı! Acı ve ıstırabı seninle paylaşmak, ıstırabı ve çileyi! Şimdi, zindanımdan sana sesleniyorum! Yazdıklarımı güncene not olarak düş.

Yani kalbine. Benim için çarpan ve benim için tebessüm gösteren kalp. Sen bir tebessümden doğdun, kırık parçaların birleşiminden, bir kitaba dönüştün. Kimsenin okumadığı, yalnızca benim ve senin okuduğu kitap!

Yani senin için sakladığım kelimelerin toplamından doğan bir eser! Benim ve senin tebessümümüzden, yani ikimizin ıstırabından doğan.

Bilinç: Sevgilim; Bir bedenin üzerindeki kafa! Kimin kafası? Mutlak olan bir kafa! İçinde her şeyin mutlak olduğunu taşıyan ve önünde diz çöken bir kafa yani bir saplantı sevgilim. Hayat bilinçle mi başlar seninle mi? Benimki bir çürümeyle başladı.

Uzun Bir Yolculuktur Aşk
Uzun Bir Yolculuktur Aşk

Bilincin çürümesi! Senin ki bir hazineydi, çöplüğe dönüşen bir hazine. Geleneğin cehennemine uygun, değer yargılarının tuzağına fevkalade!. Beni duymadın, feryadımı anlamadın, defalarca yazdım. Okumadın!

Herkes kendi yazdıklarını okuduğu için, sen de benim yazdıklarımı okumadın. Kim bilir belki de hiç okumazsın, belki de hiç belki de okumaya değer bulmadığın için, Okumak, yeni bir dünya kurmaktır. O dünyanın içinde, kendi ruhunu tenimle tanıştırmadan, ölmek istemiyorum.

Şimdi konuş diyorlar, bu beden bu yükü kaldırmaz. Bu beden acı ve ağrıların toplamından doğdu. Yani çürümeden. Sende bu cüret var mı sevgilim? Aklını vicdanının kontrolüne alabilir misin?

Hayat denilen bu çukurun içinden çığlığını duyurabilir misin bana? Hiçbir oyuncağın olmadığı bir dünya tahayyül edebilir misin? Dedim ya, okumak yeni bir dünya kurmaktır. Ve o dünyada, yapacağımız, yolculuğun adıdır aşk.

 

Görsel Kaynakları:

Yazı içindeki görsel için tıklayınız.

Öne çıkan görsel için tıklayınız.

 

Edebiyat kategorisindeki yazılarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Bizi Twitter’dan takip etmek için tıklayınız.


Leave a Reply

Your email address will not be published.