Yerli Twitter Olan Yaay Sosyal Medya Yayında!

Yerli Twitter: Yaay Sosyal Medya

Birkaç haftadır insanları merak içinde bırakan yaay platformu nihayet açığa çıktı. Önceden de belirttiğimiz gibi bir sosyal medya platformu olacağını düşündüğümüz Yaay aynen öyle çıktı. Şu anlık Google Play ve App Store’dan indirilebilen platform kullanıcıların beğenisine çıkmış durumda.

Yerli sosyal medya platformu Yaay’da, Twitter’dan farklı olarak ne kadar paylaşım yaparsanız o kadar puan topladığınız bir sistem mevcut ve bu da liderlerin belirlenmesine neden oluyor. Paylaştığınız posttan, aldığınız ve yaptığınız yorumlardan, alıntılamalardan ve hatta beğenilerden bile puan topluyorsunuz. Bu özellik bazı kullanıcıların hoşuna giderken bazı kullanıcılar içinse kötü bir imaj oluşturmuş durumda.

Yaay ilk kez bugün yayın hayatına girdiği için birtakım hatalar vuku bulabiliyor. İleride yapılacak düzenleme ve güncellemelerle bu sorunların giderilebileceğini düşünüyoruz. Zira kullanıcı yorumlarına ve geribildirimlerini dikkate alan her platform hakettiği yere gelmiştir. Umarız iddialı oldukları kadar başka bir platformları olur.

Millileşme yolunda Türk Telekom da Twitter ile benzerlik gösteren Yaay sosyal medya platformunu kullanıma açtı.

TT Ventures A.Ş. tarafından geliştirilen bu uygulamaya yalnızca tek bir telefon numarası ile kayıt gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca kayıt sırasında mail adresi de isteniyor.

Sade bir arayüze sahip olan Yaay, telefon numarasının kayıt sırasında zorunlu olması ile de önemli bir güvenlik sorununun önüne geçmeyi başarmış durumda.

Yaay Google Play

Bu bağlantıya tıklayarak Google Play üzerinden Yaay uygulamasını indirebilirsiniz.

 

Yaay App Store

Bu bağlantıya tıklayarak App Store üzerinden Yaay uygulamasını indirebilirsiniz.

 

Etiketler

Yaay sosyal medya wikikultur.com
Yaay sosyal medya
Yaay sosyal medya yaay google play yaay appstore yaay indir yaay ne yaay ne demek yaay google play yaay appstore yaay indir yaay ne yaay ne demek Yaay sosyal medya yaay google play yaay appstore yaay indir yaay ne yaay ne demek Yaay sosyal medya yaay google play yaay appstore yaay indir yaay ne yaay ne demek

Sadre

Sadre

Araştırma yapmak, gündemi takip etmek, bol bol yeni şeyler öğrenmek ve sinemada film izlemek hobilerim arasında.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.